Cardiologie
Va rog sa ma ajutați cu careva explicați...ce înseamnă insuficienta mitrala?dar aritmie sinusala?0si bradicardie sinusala.palputatiile oboseala și insomniile vin de la inima? Mentione ca la cardiolog merg din 6 în 6 luni și medicație concor dar doar la nevoie ptr ca scade pulsul f mult.pulsul meu în ziua bune e maxim 55in zile rele la stres supărări 45 sau 48.
1 comentarii
Buna! Insuficienta mitrală reprezintă regurgitarea valvei mitrală. Nu se Închide complet când se contracta și arunca sângele in atriu. Nu ar fi asta probleme. Depinde ce grad este, cu siguranța e nesemnificativ. Așa am și eu. De ce luați concor? Mie mi a fost dat pentru tahicardie. Ca sa scadă pulsul. Dvs dacă aveți bradicardie de ce vi l a mai dat?
Alte subiecte recente din această secțiune: