infectie urinara
la ultimile analize mi-a iesit infectie urinara, am urmat un tratament cu augumentin problema este ca dp acest tratament a aparut un disconfort vaginal, usturimi si inflamatie, ginecologul mi-a spus ca este vorba de candidoza si mi s-a dat un tratament cu gynofort, intrebarea mea este sotul meu ma poate infesta din nou cu acea bacterie daca el nu a facut tratament, si ce tratament ar putea urma sa evitam o eventuala recidiva a infectiei
multumesc f mult pt raspunsurile dvs.
multumesc f mult pt raspunsurile dvs.
2 comentarii
Infectiiile urinare sunt mai frecvente la femei din cauza constitutiei anatomice(uretra mai scurta ca la barbat). Pentru linistea dumneavoastra faceti o urocultura si sotului, probabil va iesii negativa. Daca e pozitiva-tratament cu antibiotic si pentru el!
Cred ca am facut o infectie urinara deoarece urinez putin si des si am o stare de discomfort permanenta.Momentan ma aflu intr-o tara straina unde am fost la medic si spunandu-i ca am luat neoxazol ma intrebat daca contine antibiotic.Va rog mult ajutati-ma si spuneti-mi ce pot sa iau ca sa scap de aceasta problema.Va multumesc
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Toxoplasmoza
- 5Vaccinul antirabic
- 0Infectie cu acanthamoeba
- 1În tratamentul cu Monural este afectat pacientul dacă este pe anticoagulant Sindrom?
- 2Lyme cronic - reactie autoimuna agresiva la antibiotice, medicamente, alimente
- 2Expunere HIV
- 1Interpretare analize
- 1Capusa?
- 1Klebsilela si enterococus ecoli
- 1Klebsiella