cicatrice cheloida
Buna ziua,
La varsta de 3 ani am suferit o arsura de gradul trei cu foc in zona barbiei si pe abdomen. In urma unei interventii chirurgicale de transplant piele, imediat dupa incident, a ramas in zona barbiei o cicatrice keloida. Acum am 24 de ani si nu shtiu ce a-si putea sa fac pentru a reconstituirea estetica a zonei respective si clinica sau spital-ul la care sa apelez pentr asa ceva?
va multumesc.
La varsta de 3 ani am suferit o arsura de gradul trei cu foc in zona barbiei si pe abdomen. In urma unei interventii chirurgicale de transplant piele, imediat dupa incident, a ramas in zona barbiei o cicatrice keloida. Acum am 24 de ani si nu shtiu ce a-si putea sa fac pentru a reconstituirea estetica a zonei respective si clinica sau spital-ul la care sa apelez pentr asa ceva?
va multumesc.
3 comentarii
Nu cred ca este neaparat o cicatrice cheloida ci mai degraba o cicatrice vicioasa aparuta la limita grefei de piele.
Un chirurg plastic cu experienta in sechele postcombustionale la nivelul fetei va poate expune modalitatile de tratament.
Multa sanatate!
Un chirurg plastic cu experienta in sechele postcombustionale la nivelul fetei va poate expune modalitatile de tratament.
Multa sanatate!
cât de eficient este dermatix pentru cheloizi foarte vechi-peste 15 ani
bani aruncati pe fereastra. eu am incercat si am folosit dermatex si contractubex la o luna dupa accident si am dat banii de geaba, crede-ma.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Experiența mea de rinoplastie secundară
- 0Cineva cu Rinoplastie dr. Calu Alexandru?
- 1Sâni tuberosi intervenție
- 0Care este cel mai bun doctor chirurg pentru operatii estetice masculine?
- 5Ce proceduri estetice imi recomandati?
- 1Anestezie generala tahicardie
- 0Rinoplastie Iasi
- 0S-a mai operat cineva la Dr. Alex Costeschi?
- 0Implant mamar
- 0Rinoplastie Turcia