124 bătăi/minut

22-05-2017
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Buna seara ! În urma cu un an am pierdut o sarcina la 6 săptămâni, facandu-mi aspirație deoarece nu s-a eliminat singură. Acum sunt din nou însărcinată în 23 săptămâni, cu o fetița. După pierderea sarcinii nu mi s-a făcut vaccinul anti RH pentru că nu știam că am RH negativ ( soțul il are pozitiv). Acum însă am întrebat medicul daca e vreo problema la sarcina actuala din cauza RH și mi-a spus că voi face o injecție înainte să nasc și atat, că nu are cum sa afecteze sarcina pentru că prima sarcină a fost pierduta devreme și s-a folosit metoda prin aspirație. Acum însă la eco morfologică de trimestrul 2 mi s-a spus că bătăile inimii fătului sunt regulate, dar de doar 124 bătăi/ minut și necesită monitorizare atenta. Poate fi din cauza RH? E de speriat ? Aștept și părerea dumneavoastră ! O seara buna
1 comentarii
0
24-05-2017, ora 19:43
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Pentru Rh va puteti lamuri usor prin dozare de anticorpi din sange (Ac anti D sau anti Rh) daca sunt absenti nu pun nici o problema.
Bataile cardiace se pot monitoriza mai multe zile, in momente diferite ale zilei si functie si de activitatea copilului (daca nu e active e normal sa fie mai reduse)!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Factorul Rh în sarcină
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.