23 de ani, 10 ani fumator, 1 pachet pe zi

07-07-2010
alexandru23
Nu este medic/terapeut
alexandru23
Vreau sa ma las de fumat neaparat, am 45 kg, 23 de ani, fumez 1 pachet zilnic. Vreau sa ma las de fumat sa ma pot ingrasa, dezvolt.. daca mai am sanse, si vreau sa urmez o dieta ceva.. ce-mi recomandati? Cu stima, alex.
4 comentarii
0
07-07-2010, ora 22:43
byliboi
Nu este medic/terapeut
byliboi
cu multa vointa ai sa reusesti!eu asa am procedat, am spus De maine nu mai fumez!nu ma crezut nimeni, dar dupa aceea s-au convins, nu trebuie sa-ti arunci tigarile, le tii acolo la locul lor, eu asa am facut, daca ma gandeam ca nu am tigari poate nu reuseam, am un an jumatate de cand m-am lasat si am pus pe mine exact 16 kg, prea multe, dar asta e !mai bine asa decat cu tigarile alea scarboase!de cafea nu m-am lasat , in loc de tigara la cafea mancam biscuiti, mai tarziu am lasat si cafeaua am stat 4 luni, acum beau din nou cafea!
deci, dieta este vointa!PROPUNE-TI ASTA si vei da rezultate!
sotul meu a incercat pastile, plasturi, tincturi a dat banii degeaba ca tot nu s-a lasat!asa ca BAFTA!
0
12-01-2011, ora 14:57
nicoletuta68
Nu este medic/terapeut
nicoletuta68
aveti dreptate daca e vointa e si reusita cu un an si in urma m-am lasat si eu de fumat M-am lasat de ele din cauza probremelor de sanatate am crezut ca si ele sint un factor pt sanatatea mea Am reusit am luat in greutate cam 5 kg cafea beau f putina aproape deloc
0
23-10-2011, ora 23:11
alexa123462
Nu este medic/terapeut
alexa123462
eu la 22 de ani am aceasi problema ca si tine si mam lasat atunci cand am ramas insarcinata deci 9 luni nu am fumat nu am baut cafea cu toate ca le visam in astea 9 luni dupa ce am nascut mam apucat iar de ele si acum vreau sa le las de multe ori spun de maine gata le las si ce o sa fie o sa mor... si uite ca nu reusesc dar...poate tu vei reusi
0
25-04-2012, ora 09:28
nicoletuta68
Nu este medic/terapeut
nicoletuta68
daca exista vointa vei reusi eu m-am lasat de fumat brusc am crezut ca ele e un factor problemelor de sanatate.In mica parte cred ca da, am doi ani si jumatate de cind nu mai fumez, intradevar am luat in greutate nu f.mult dar ma simt binisor dar sunt multi factori benefici pentru mine.iti doresc sa reusesti si nu uita VOINTA e singurul tau aliat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Renuntarea la fumat
  • Avantajele renunțării la fumat
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Țigara electronică – o soluție pentru a renunța la fumat?
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  •