Abdominoplastie

10-02-2016
Sophie1983
Nu este medic/terapeut
Sophie1983
Doresc să fac şi eu această intervenţie şi in acest sens vă rog dacă cineva a făcut aceasta intervenţie să-mi dea nişte recomandări de medic chirurg. As dori de la cineva care şi-a făcut efectiv intervenţia.
3 comentarii
0
11-02-2016, ora 10:02
Sweet_Angel
Nu este medic/terapeut
Sweet_Angel
Eu am facut-o in urma cu 7 ani la Clinica de chirurgie plastica si reparatorie Timisoara. In urma sarcinii am facut diastazis la muşchii abdominali si hernie ombilicala. A fost grav, a fost o operaţie grea si o recuperare de lunga durata. A meritat. Toate problemele s-au remediat. Estetic sunt mulţumită in proporţie de 70- 80 %. Toţi medicii din acest spital pot efectua operaţia -sunt f buni. Ai nevoie de bilet de trimitere de la medicul de familie. Si in Bucuresti exista posibilitatea la Clinica de ar si -parca asa ii spune. Daca mai ai intrebari scrie-mi. Succes
0
11-02-2016, ora 10:15
Sophie1983
Nu este medic/terapeut
Sophie1983
Mulţumesc frumos Sweet_Angel pt răspuns. Eu sunt din Bucureşti şi aş vrea sa fac intervenţia aici. Şi eu am dehiscenţa de drepţi abdominali in urma naşterii, însă am făcut mult sport si sa mai aşezat burtica. Am însă exces de piele in partea de jos a abdomenului si partea de sub ombilic este bombată. De aceea sper sa am norocul sa scap numai cu o miniabdominoplastie.in Martie voi merge la un control si atunci voi ştii sigur. Sănătate şi merci încă odată !
0
09-06-2019, ora 09:25
Ada90
Nu este medic/terapeut
Ada90
Buna. Sophie1993 stiu ca au trecut cativa ani dar...ai facut abdominoplastia? Vreau sa ma operez si eu si imi e tare teama de recuperare.Am doi copii inca micuti si nu stiu cum ma voi descurca cu ei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: