Ajutor dragi mămici, eu sunt Intr.o stare dubioasă de câteva zile! săculeț gestațional

20-09-2020
Piripiri
Nu este medic/terapeut
Piripiri
Buna ziua dragi mămici, eu sunt Intr.o stare dubioasă de câteva zile!

Deci sa va explic situația mea: luna trecută pe data de 21.08 am avut o intervenție chirurgicală, mai precis miomectomie (fibrom ) plus un chist pe ovar. La 2 zile dupa operatie a venit menstra, așa s.a nimerit programarea!

Săptămâna trecută am fost la ginecolog pentru consultația de rutină și plus că urma să facem IUI, și doctorul mi.a spus că el vede un sac gestational (atât am reușit să înțeleg de emoție, și plus că sunt un Germania -bariera din cauza vorbitului)

După consultatie am făcut test de sarcină, negativ! Zilele acestea trebuie sa vina perioada, nu este...

Dar nici nu pot înțelege când s-ar fi întâmplat pentru că practic eu am o lună de la operație(timp in care nu s-au întâmplat nimic) și să fi fost de luna trecută mă gândesc că până acum trebuia să fie un test pozitiv nu?

Sincer chiar îmi doresc să fiu însărcinată doar că nu inteleg...logic nu am cum.

Voi ce ziceți?

Va mulțumesc pentru păreri sau sfaturi!

Zi minunata
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •