Ajutor ! Dacă mai continui cu dependența asta sigur o să mor

02-11-2020
Nicu221
Nu este medic/terapeut
Nicu221
Am 23 de ani și beau în jur de 5 cafele pe zi, 2 l de cola și un pachet de țigări, mă stresez des și am un stil de viață sedentar, recent am avut palpitații la inimă și înțepături în zona pieptului și mă simt slăbit, amețit, oare sufăr cu inima ? În familia mea nimeni nu a avut astfel de probleme. Oare se datorează stilului meu de viață? Vă mulțumesc, orice sfat primit e prețios, sunt foarte panicat pt că sunt tânăr și am toată viața în față:( mai vreau să menționez că nici nu mă odihnesc corespunzător
2 comentarii
0
02-11-2020, ora 10:47
360
Nu este medic/terapeut
360
nu suferi cu inima. suferi de distractii... ai uitat sa pui redd bull in lista ta probabil. cititnd topicul tau ma intreb daca l-ai facut in gluma sau chiar vrei sa gasesti o solutie pt niste probleme pe care chiar tu pari sa le identifici a fi probleme.

pt orice eventualitate, renunta repede la toate acele obiceiuri nesanatoase de care ai scris mai sus si o sa-ti revii. in 2 saptamani o sa fii ca nou
0
02-11-2020, ora 14:28
Kinetoterapeut Coja Octavian Andrei
Recuperare, medicina fizica si balneologie
Kinetoterapeut Coja Octavian Andrei
Buna ziua,
Iti dau un sfat, incearca sa te odihnesti si sa ajungi sa iti echilibrezi stilul de viata. Dieta ta si stilul de viata sunt problema dupa parerea mea... cola in exces si cafeaua nu te vor ajuta... pentru mai multe sfaturi, mai putem discuta. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: dependenta de cafea