Ajutor tenie

16-12-2011
DELIA-LILIANA
Nu este medic/terapeut
DELIA-LILIANA
Pentru infectia cu tenie va rog sa imi recomandati ceva tratament. Am luat albenzadol 3 zile la rand, am luat seminte de dovleac 4 zile consecutiv si am eliminat tenie, crezand ca am scapat, dar nici vorba dupa 2 luni si ceva a reaparut. Nu ami stiu ce sa iau iar meicul de familie s-a luat de o groaza. Am inteles ca ar fi NICLOSAMID dar nu se gaseste nicaieri, ar mai fi CESOL care nu se gaseste nici acesta in farmacii, va rog foarte mult sa ma ajutati. Am 39 ani si 61 kg. Multumesc
5 comentarii
0
16-12-2011, ora 11:26
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
n-am inteles cei cu dr. de familie...(medicul de familie s-a luat de o groaza.?!? )
oricum,
DOAR el,
in functie de..n.. factori iti poate prescrie un tratament CARE, sa-ti fie si de folos.
sanatate,
0
16-12-2011, ora 11:31
DELIA-LILIANA
Nu este medic/terapeut
DELIA-LILIANA
Doctorul de familie "s-a luat de o groaza" deoarece nu mai stie ce medicamente sa imi dea. Mi-a recomandat sa iau in continuare samburi de dovleac... Totusi eu sper sa fie ceva medicament sa scap odata de aceasta problema.
0
16-12-2016, ora 12:38
NuAmScapatDeTenie
Nu este medic/terapeut
NuAmScapatDeTenie
Pentru tenie Nana am facut mai multe tratamente cu Albendazol si Mebedazol fara sa am vreun rezultat vizibil.
Am gasit Niclosamid in Germania. E o farmacie unde se vorbeste limba romana. Mi-au trimis foarte repede prin Dhl in 24h. Costul transportului a fost 25 eur iar pretul pentru o cutie de Niclosamid 21, 47 eur / 2 grame
Acesta e site-ul farmaciei
----------*
Sper ca alte persoane sa nu se mai chinuie cum m-am chinuit eu, 2 ani cu antiparazitare de pe piata romaneasca.
Multi bani degeaba si ficat distrus.
Multa sanatate !

(*modificat de amdin)
0
13-07-2019, ora 14:39
iLYo
Nu este medic/terapeut
iLYo
Buna ziua. Va rog sa mi scrieti. Ma intereseaza. As dori sa mi dati mai multe detalii pe r.ioana@icloud.com astept cu interes.
0
08-06-2020, ora 16:28
Utilizator73
Nu este medic/terapeut
Utilizator73
Buna ziua, m-am confruntat si eu cu o tenie, numita tenia pestelui, botriocefal.Pentru a scapa de ea, trebuie sa nu mancati nimic 3 zile, decat nuca de cocos, miezul de la nuca si lichidul, nici apa nu beti, decat lichidul de la nuca de cocos.Apoi va cumparati medicamentul Biltricide, paraziguantel din strainatate, eu l-am luat din Germania, costa foarte scump 150 euro 6 pastile.Eu ca sa scap de tenie am luat 6 pastile la 2 ore intr- o zi.La 60 kg tb. sa i-au 3 pastile dar nu a murit.Dupa 7 zile repetati, daca m-ai simtit ceva.Numai asa scapati, orice tratament este inutil.Consumati banii degeaba.Medicamentul se numeste Biltricide, puteti sa vi-l comandati de la o farmacie, vi-l aduce din Ungaria sau Germania.La noi in tara nu exista medicament pentru tenie.Nu luati medicamente de la animale, sunt mult mai slabe si va intoxicati degeaba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Teniaza

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cercetătorii au dovedit eficacitatea medicamentelor împotriva teniei
  •