am o problema

23-04-2007
Anca1979
Nu este medic/terapeut
Anca1979
Sunt insarcinata in 6 saptamani si de cateva zile am niste scurgeri maronii. Am fost la medic si nu mi-a dat decat sa fac spalaturi cu bicarbonat din farmacie. Mi-a spus ca e prea mica sarcina sa-mi dea tratament medicamentos. Va rog sa-mi spuneti daca sunt normale aceste scurgeri sau daca ati mai auzit despre asa ceva. Va multumesc
2 comentarii
0
02-05-2007, ora 00:00
As. univ. Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
As. univ. Dr. Ana-Maria Slanina
Daca scurgerile sunt sangvinolente, atunci trebuie sa mergeti la medic pentru ca poate fi vorba de iminenta de avort. Daca nu, efectuati o lama din secretie si in functie de aceasta se pot folosi unele ovule cum ar fi Canesten, pentru candidoza vaginala si in timpul sarcinii, dar in primul trimestru e bine de cantarit daca sunt suparatoare fenomenele si despre ce tip de infectie vaginala e vorba.
0
03-05-2007, ora 00:00
Anca1979
Nu este medic/terapeut
Anca1979
Va multumesc pentru raspuns. Sarcina am pierdut-o luni pe 30 aprilie, iar in loc a rams doar un gol imens si o suferinta fara margini. Poate data viitoare va fi mai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
Pacienții Proctoline se bucură de tratamente fără anestezie generală, fără operație chirurgicală, fără durere și fără internare. Experiența de 20 ani în România și peste 30 de ani în lume ne recomandă! Ne tratăm pacienții cu discreție și respect. Detalii aici
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.