Amorteala partea dreapta

01-02-2019
Doesn'tMatter
Nu este medic/terapeut
Doesn'tMatter
Bun...am o curiozitate...de cateva zile experimentez amorteala pe partea dreapta a corpului (incluzand mana, picior, fata, chiar si cerul gurii) care imi permite sa ma misc, dar ma ingreuneaza putin, insotita de dureri suportabile, dar usor incomode, in special in mana dreapta...simt ca parca cineva imi apasa cu o lingura pe ochi, simt tensiune in ochiul drept...de cateva saptamani observ ca am dureri in emisfera dreapta in situatii de stres/anxietate/furie intense, insotita de ameteala si amorteala a maxilarului pe partea dreapta si cu aceasi senzatie ca cineva imi apasa o lingura pe ochiul drept...tin sa mentionez si ca de vreun an de zile am maxilarul blocat in partea dreapta, pana sa se blocheze de tot se bloca ocazional si trosnea in general cand mancam si etc...de ani de zile am probleme cu insomnia, depresia si anxietatea, dar in ultima perioada insomnia mea s-a inrautatit semnificativ (dorm 4 ore pe noapte)...ieri am fost la un consult endocrinologic pentru ca sunt suspecta de hipotiroidism, m-a pus doctorul sa-mi indrept mainile in fata si eu mereu am macar un usor tremur, dar ieri am observat ca mana mea dreapta tremura semnificativ mai rau decat cea stanga...nu-s genul care sa ma alarmez la simptome, deobicei incerc sa le urmaresc evolutia, deci prima oara cand au aparut amorteala si durerile am zis ca le las deocamdata, poate e ceva de moment, dar observ ca au trecut cateva zile si senzatia nu a trecut...nu stiu daca e cazul sa-mi fac griji sau nu...sa mai urmaresc evolutia simptomelor sau sa ma duc la medic?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.