Ana Lupescu si remediile ei miraculoase!

43 comentarii 1 2
0
15-08-2012, ora 01:21
levarda
Nu este medic/terapeut
levarda
scorpiosule !
Ia galusca si inghite-o !
Dusul la baba e treaba ta, nu a ei !
Ea vinde ceva, chiar si iluzii. Asta nu te face pe tine sa cumperi. Artistii vind iluzii, politicienii mint de inghetza Bistrita, la medici sa nu ajungi, ca iesi de obicei mai rau ( inseala si te fura ! ), nevestele ne inseala cu lautarii sau cu boschetarii, Statul ne taxeaza, militienii ne dau amenzi. Capcane sint peste tot.
Tu sa nu cazi in ele. Si daca ai cazut, inghite galusca si nu da vina pe baba !
Ca puteai merge la spital la Chiatra si poate nu gaseau ce ai, poate iti puneau un dignostic gresit, sau daca era bun, nu au cu ce te tamadui. Si daca au, trebuie sa vinzi doi vitei.
Cit priveste costisitoare si daunatoare. mai ramine de vazut.Nu cred ca intrece medicina niciodata.
Ia galusca si inghite-o !
0
15-08-2012, ora 13:04
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
levarda, tu te-ai nascut victima sau ai devenit pe parcurs ? nu vezi decat capcane si inselaciuni, dar doar asa, la modul general, dand din gura ca o moara stricata, tipic pentru orice roman care n-are ocupatie si isi petrece timpul cu "Ghidul micului protestatar" in brate.

ana lupescu nu vinde numai iluzii ci si minciuni. orice demascare a unei persoane ca asta nu este altceva decat un lucru bun. ca nu se obisnuiesc romanii cu medicina moderna si cu faptul ca trebuie sa plateasca pentru a avea asigurare, asta e partea a doua si e alta discutie. nu exista servicii medicale neplatite la fel cum nu exista cladiri construite din aer ! in schimb exista mai multe legi care condamna practici de genul celor anei lupescu, pentru care ea ar putea sa fie trimisa la inchisoare foarte repede si fara tagada, pentru motive ca inselaciune si multe altele. la asta se reduce totul: unde e lege nu e tocmeala, iar ce face ea e ilegal.
0
15-08-2012, ora 13:26
skorpio001
Nu este medic/terapeut
skorpio001
Bine zis Raul..
Nu stiu ce vrea sa demonstreze acest individ:o fi ruda, o fi protestatar din spatele PC-ului a orice, o fi un inadaptat al oricarei societati fie ea romaneasca sau mai civilizata...cert este ca se minte singur continuu si am sa refuz sa mai am vreun clinci de orice natura cu astfel de oameni care nu fac nimic de fapt, ci doar comenteaza ici si colo de orice, oricand, oriunde.
Cine a avut de inteles a inteles ce am vrut sa spun cu acel comment al meu..Exista si astfel de cazuri mai putin fericite cum este al meu si trebuie sa se stie si despre ele.Dc sa ne mintim continuu daca faptele stau altfel.Dar asta e problema tarii si a oamenilor ca tine levarda:se mint continuu ca au dreptate si ca ce spun ei este adevarul suprem, dar de fapt nu fac absolut nimic sa demonstreze realitatea cuvintelor spuse de ei.De stat pe scaun si scris trei fraze anti orice e foarte simplu.Eu pot spune ca am trait ce vbesc pe cand argumentele tale sunt atat de puerile incat denota mintea unui copil de 12 ani care nu stie decat sa jigneasca de colo colo aratandu-si el ce tare e si ce minte "sclipitoare are".
Vezi-ti de viata ta ingrata si nu mai urmari subiecte care necesita pentru intelegere, o minte peste medie si nu una mediocra.
Va urez o zi placuta tuturor!
0
15-08-2012, ora 15:47
levarda
Nu este medic/terapeut
levarda
s-a intilnit tusea cu junghiul !
A te duce la babe pt ce ai tu, este o descalificare in judecata. Indiferent ce ai !
Chiar daca te duci, daca nu vezi partea stiintifica, renunti !
Nu mai poti intoarce caruta.
Chiar ma gindeam care sint problema tarii. Nu ma gindusem insa ca cei care se duc la babe sint partea buna si trebuie inmultita.
Deci cei care nu se duc la babe sint raul tarii noastre. Cum as putea sa ma indrept ?
Duke sare repede ca e ilegal ceva. Nu e ! ca e periculos ? Nici atit. Sorpiosu putea tine pielea de vitel pe frunte pina la 100 ani. Dar oare a pus ? Nu cred! Povestea lui e inventata.
Ca ea nu vinde medicamente. Plantele si pieile de vitel nu sint patentate, asa ca le poate vinde. Daca plateste taxe, poate vinde !
Am inteles ca traieste modest ( din ce scrieti voi ), deci nu este evidenta o schema de inselaciune.
Ca nu folosesc la nimic. Deh ! Multe nu folosesc la nimic.
0
15-08-2012, ora 15:51
skorpio001
Nu este medic/terapeut
skorpio001
Doamne fereste...Omule, ai nevoie de un psiholog, sincer.Nu esti in apele tale si este evident.Sfatul meu este sa iei cateva sedinte pentru ca nu esti in lumea reala si asta e destul de evident.
0
15-08-2012, ora 20:11
levarda
Nu este medic/terapeut
levarda
Duke zice ca ai demascat baba. Chiar purta masca ?
Cu masca ce ai facut ?
0
15-08-2012, ora 23:37
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
imi pare rau ca nu sunt jurist si nu pot sa sar si cu legea sa dau o referinta imediata. desigur insa ca daca pierd cateva ore pe internet, voi putea sa fac si asta, dar mi-e lene. nu cred ca exista dubii ca ce face o persoana din aceasta intra evident sub auspiciile legilor ca INSELACIUNE, ca sa nu mai vorbim de vrajitorie. e intr-adevar regretabil ca exista oameni care apeleaza la aceste persoane si este total vina lor, dar nu cred ca actele acestor "vraci" mincinosii, care iau bani (si care sper ca ai glumit zicand ca platesc taxe) pot fi trecute cu vederea sau catalogate ca "normale". dimpotriva ! cat despre speculatii cum ca scorpio, unul, altul, spune povesti si inventeaza... astea sunt doar speculatii si pot fi facute oricate. la fel cum fac marturii si cei care spun ca au fost ajutati de aceasta escroaca. la fel cum spune si ea ca ar fi vindecat fie si O SINGURA PERSOANA de o chestie atat de banala ca... negi sau muci.

ilegal: sigur ! ca atare de ce sa se continue ?
0
15-08-2012, ora 23:49
skorpio001
Nu este medic/terapeut
skorpio001
Raul nu-ti mai pune mintea cu ineptiile astuia ca nu are rost..Sa spuna ca nu am fost sau ca vbesc de pe coclauri cand am avut o experienta de cosmar si ma chinui sa avertizez lumea ca nu e chiar cum se spune pe net, clar omul e ruda cred sau un copil aiurit.
Sincer sa fiu am incercat sa trag semnale de alarma in primul rand incepand cu ziarul Formula As care i-a facut reclama cea mai mare...Pe langa faptul ca nu mi-au raspuns la mail, mi-au sters si postul de la ei...si nu este singurul ziar din pacate..
Acesta este singurul loc in care mi s-a permis sa imi expun experienta fara restrictii si pentru asta tot respectulMai exista si oameni cu coloana vertebrala care accepta lucrurile asa cum sunt si nu denaturate.
Deci clar este foarte greu sa relatezi adevarul in Romania..efectiv nu esti lasat si din cauza asta foarte multi oameni o sa aiba de pierdut, cel putin in acest caz:bani, timp si mai mult, poate sanatatea.
O seara placuta tuturor!
0
16-08-2012, ora 03:23
levarda
Nu este medic/terapeut
levarda
Vai ce darnic esti ! Salvezi lumea de baba.
0
03-11-2012, ora 14:11
fluturas micut
Nu este medic/terapeut
fluturas micut
imi puteti spune cum se vindeca cu leacuri naturale durerile de picioare
0
06-11-2012, ora 11:19
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
evident, nu.
0
28-12-2012, ora 15:44
cristimar
Nu este medic/terapeut
cristimar
Am cunoscut-o personal pe aceasta femeie si pot sa spun ca nu e o excroaca, culmea pune diagnosticul fix ca un medic, probabil experienta isi spune cuvantul, nu are tarife la fel ca alti excroci si nici nu-ti da ceai in sticle, are anumnite preparate alifii cataplasme ( statea cearsaful in picioare chiar si dupa 2 spalari ce o fi continut nu stiu) cert este ca a mai lungit viata unui om, iar unui alt om care a fost cu noi doar din vorba i-a spus sa nu mai bea si sa tina regim deoarece are probleme de circulatie (omul nu s-a conformat si a facut infarct la 7 ani dupa multe interventii si o amputatie ).Se merita vizitata!
0
03-01-2013, ora 17:31
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu e pacat sa termini anul cu o minciuna atat de sfruntata ?
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
43 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.