Analize cu valori marite

03-10-2015
Costel32
Nu este medic/terapeut
Costel32
Buna ziua, am o intrebare? Am facut analizele medicale si am marite urmatoarele:
VSH 30
Leucocite 14.40
NEUT 9.27
LYM 3.59
EOS 0.52
Eritrocite 5.60
MCV 73.40
Trigliceride 212
ALT 91
Mentionez faptul ca luna trecuta pe data de 8 am fost operat de o fistula in zona coccisului, are vreo legatura cu analizele medicale care au iesit cu valorile respective?
Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
03-10-2015, ora 13:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cautati pe Google Interpretor de analize si introduceti datele daca nu va raspunde nimeni.
0
23-10-2015, ora 10:56
lachriss
lachriss
Analizele trebuie interpretate intr-un context clinic. Pe datele prezentate de dv va pot spune doar atat: sindrom inflamator acut, probabil datorat unei infectii, sindrom de hepatocitoliza si cresterea trigliceridelor (grasimilor). Deci, mergeti la medic sa va consulte, sa efectueze si alte investigatii (ecografie abdominala, serologie pentru virusurile hepatitice) si sa va interpreteze analizele.
0
29-02-2016, ora 16:23
Starsilvio
Nu este medic/terapeut
Starsilvio
Buna ziua!!! Am o intrebare la niste analize!!!! Mi-am facut analizele iar acestea au indicat o bilirubina de 2, 1 mg, GAma GT 157 si trigliceridele de 160!!! Restul analizelor sunt in regula inclusiv TGO TGP. Mentionez ca simptomele sunt urmatoarele : ochii un pic galbui, stari de rau in special dupa pranz care tin pana aproape seara, stari de oboseala!!!!! Ce ar putea fi???? As vrea sa imi spuneti parerea dvs!!!! Mai adaog ca la ecograf totul a afost in regula cu exceptia colecistului rasucit din nastere!!!!
Mentionez ca mi s-a prescris un tratament lu Lagosa si Ursofalk pentru Sindromul Gilbert!!!! As vrea sa cer o parere cu privire la faptul ca simptomele sunt foarte pronuntate si cat oare vor mai dura ca deja am 2 luni de cand au aparut!!!
Va multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.