analize medicale

01-03-2016
Starsilvio
Nu este medic/terapeut
Starsilvio
Buna ziua!!! Am o intrebare la niste analize!!!! Mi-am facut analizele iar acestea au indicat o bilirubina de 2, 1 mg, GAma GT 157 si trigliceridele de 160!!! Restul analizelor sunt in regula inclusiv TGO TGP. Mentionez ca simptomele sunt urmatoarele : ochii un pic galbui, stari de rau in special dupa pranz care tin pana aproape seara, stari de oboseala!!!!! Ce ar putea fi???? As vrea sa imi spuneti parerea dvs!!!! Mai adaog ca la ecograf totul a afost in regula cu exceptia colecistului rasucit din nastere!!!!
Mentionez ca mi s-a prescris un tratament lu Lagosa si Ursofalk pentru Sindromul Gilbert!!!! As vrea sa cer o parere cu privire la faptul ca simptomele sunt foarte pronuntate si cat oare vor mai dura ca deja am 2 luni de cand au aparut!!!
Va multumesc!!!
1 comentarii
0
18-05-2017, ora 20:23
johnnyioan
Nu este medic/terapeut
johnnyioan
salut, aceiasi problema am si eu, aceleasi simptome! daca ai rezolvat cumva as vrea sa stiu si eu cum!?
momentan incerc sa evit alimentele ce contin grasimi, dar nu ma ajuta prea mult, slabesc si asa nu am de unde..am o prescriptie cu ursofalk, inca nu am inceput tratamentul ca la eco zice colecist cudat..
multumesc anticipat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: