Anemia? ?

21-04-2016
Ramonaaioanaa
Nu este medic/terapeut
Ramonaaioanaa
Am si eu o problema am facut analize si aceste au iesit crescute :Rbc 5.72;Hgb 17.2;Hct 52, 5;Rdw 14, 9; si nivelul de fier scazut 8, 5..si prezenta scazuta de sange in urina...Tin sa precizez ca sunt femeie am 24 ani si o stare generala de rau cum ar fi dureri zilnice de cap..oboseala..nervozitate..caderea parului..cateodata stari depresive..Va multumesc anticipat
5 comentarii
0
21-04-2016, ora 22:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la medicul de familie cu analizele. Acesta intai efetueaza examenul clinic apoi coreleaza concluziile de la examenul clinic cu rezultatele de la analize.

Daca nu gaseste nimic fizic, poate fi ceva pe fond nervos. Va recomand un test depresie gratuit pe net, cu titlu informativ.
0
21-04-2016, ora 22:48
Ramonaaioanaa
Nu este medic/terapeut
Ramonaaioanaa
Multumesc pentru raspuns.Unde pot face acest test
0
21-04-2016, ora 23:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dati cautare google Test depresie si gasiti site-uri unde se face gratuit si va dau raspunsul pe loc.
0
21-04-2016, ora 23:25
Ramonaaioanaa
Nu este medic/terapeut
Ramonaaioanaa
Am realizat acest test si a iesit normal si nici nu credeam ca sunt in depresie.Ideea este ca in acest moment sunt in Italia si nu am un medic de familie. Ma interesa interpretarea analizelor pt ca nu consider ca problema este pe sistem nervos.Oricum multumesc
0
22-04-2016, ora 10:08
Ramonaaioanaa
Nu este medic/terapeut
Ramonaaioanaa
Ok.Va multumesc frumos pt timpul acordat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •