asa am slabit 30 kg

23-07-2008
Leval
Nu este medic/terapeut
Leval
Am slabit 30 kg in 5 luni si ma mentin.
Aici e poza mea:
slabimsanatos.ro/rezultat_Irina.html
18 comentarii
0
07-08-2008, ora 00:00
alinutza_sweetgirl2001
Nu este medic/terapeut
alinutza_sweetgirl2001
cum? cu herbal life?
0
08-08-2008, ora 00:00
Emilia_M
Nu este medic/terapeut
Emilia_M
Leval acest produs nu e sanatos si e foarte costisitor.e frumos ce vezi in oglinda insa cu analizele cum stai?? iar acum mananci?
0
09-08-2008, ora 00:00
Leval
Nu este medic/terapeut
Leval
Analizele mele sunt mai bune decat oricand. Si acum mananc absolut normal, dar foarte sanatos. Fara gras si prajit. Si ma mentin foarte usor. Si nu trebuie sa spui ca Herbalife nu e sanatos, daca nu stii despre ce e vorba. Pentru mine afunctionat foarte bine si daca nu era sanatos nu aveam analizele bune. Pa. Succes tuturor.
0
22-08-2008, ora 00:00
lav30_cta
Nu este medic/terapeut
lav30_cta
daca era asa de minunat de ce sunt americanii supraponderali - obezi?
nu suntem decat niste experimente pentru ei, vin aici si isi vand toate prostiile scot o gramada de bani de pe urma noastra si noi ramanem cu mari probleme de sanatate. ai spus ca mananci fara grasimi si prajeli acum, de ce nu ai facut-o si inainte sa vezi rezultatele?
aceste produse americane sunt niste chimicale care ne otravesc organismul, nu simti efectele adverse imediat, te bucuri de rezultate si cand incep sa apara problemele nu te mai opresti. eu am incercat si m-am bucurat mult cand am slabit dar dupa aceea am vazut si efectele: caderea parului, exfolierea unghiilor, sistem imunitar la pamant si cand incepi sa reintri intr-o viata normala - cu stres, sedentarism, program de masa neordonat pui la loc toate kg date si inca pe atunci. eu iti urez mult succes si sa ai rezultate de lunga durata
0
22-08-2008, ora 00:00
Emilia_M
Nu este medic/terapeut
Emilia_M
Buna..Lavinia,
Imi pare bine ca ai scris caci pe unde am cautat nu am vazut efecte adverse si chiar imi spuneam ca s-ar putea sa fie bune si naturale iar eu sa le resping doar din cauza ca este medicament..vreau sa te intreb: cum esti acum? adica...mai simti inca efectele adverse?...ti-ai revenit sau ai ramas cu "urme"? si inca ceva...ai gasit o alta metoda sanatoasa de slabit? Multumesc frumos..
0
24-08-2008, ora 00:00
lav30_cta
Nu este medic/terapeut
lav30_cta
Buna Emilia,
Despre minunatele pastile gasesti informatii pe acest forum mai pe larg, chiar este o disputa intre un distrubuitor convins si un tip super bine documentat care a venit cu informatii din media straina despre aceste nenorociri de produse. Partea proasta e ca mie mi le-a prescris medicul endocrinolog, tot distribuitor, normal, ca altceva nu mai stiu, ajungem sa fim numai animalele lor de experienta. Eu le-am luat acum 10 ani, o perioada de 3 luni, am slabit ceva dupa care cand am inceput un program mai agitat si mai dezordonat le-am pus cat ai clipi la loc. Analizele si efectele asupra sanatatii s-au vazut. Ataca ficat, pancreas, sistem endocrin pt ca produc dereglari si intestin. Dupa am incercat alt medic tot endocrinolog, tot de la parhon si am trecut pe regenon, pe urma xenical, dar efectele sunt dezastruoase. am pus in 8 ani aproape 50 kg pe care nu mai reusesc cu nimic sa le dau jos si ce e mai grav e ca mi-am distrus sanatatea. Acum am incercat dupa capul meu capsula de slabit dar sincer nu o recomand, este alta inventie pentru stors bani de la oamenii fara speranta care isi doresc rezultate rapide. Sincer, ideal ar fi sa ai o viata linistita, un program normal care sa iti permita timp si pt tine si fara stres, dar eu nu am asa ceva si nici nu am gasit solutia la problemele mele. Toti recomanda fructe, legume, miscare, peste si care slaba. Hai sa ne gandim logic ca nimic din toate acestea nu mai sunt sanatoase - produsele sunt din import tratate cu tot felul de hormoni si iradiate pt a fi cat mai frumoase si rezistente, pestele traieste in ape infestate cu metale grele, radioactive si toate dejectiile, iar puii din supermarketuri sunt crescuti artificiali. deci ce mancam sanatos? Pana si aerul pe care il respiram e toxic.cred ca omenirea este cobaiul industriei alimentare aritificiale spre profitul si bunastarea unor bestii umane. Asa ca nu ne ramane decat sa ne refugiem in varf de munte, sa ne crestem singuri si natural fructele, legumele si animalele. Poate doar asa ne vom vindeca.
0
24-08-2008, ora 00:00
lav30_cta
Nu este medic/terapeut
lav30_cta
poate ti se pare cam pesimist raspunsul meu dar din pacate experienta prin care am trecut ma face sa fiu sceptica in a mai crede ca exista ceva natural la noi. am incercat chiar un regim doar din fructe, legume si peste - numai somon care se zice ca e sanatos. dar cand mi-am facut analizele surpriza - testele hepatice erau marite, dozarile hormonale nu mai spun. Cura a durat aproape 3 luni, am slabit 15 kg pe care le-am pus la loc super repede si cu inca ceva kg peste. Nu am mancat cartofi, fasole, mazare, orez ci numai brocoli, varza, morcovi, rosii, ardei, castraveti, ananas, mere, stafide, curmale, coacaze uscate si fulgi de ovaz. A fost groaznic dar fara efect si dupa atata chin fizic si material am ramas cu un gust foarte amar.
0
24-08-2008, ora 00:00
Emilia_M
Nu este medic/terapeut
Emilia_M
Buna din nou Lavinia,

Iti multumesc foarte mult ca mi-ai impartasit experienta ta cu aceste mirifice pastile.si eu am incercat mai multe si diete si pastile fara rezultate pe termen lung de aceea ma gandeam la ceva mai tare dar m-am linistit..datorita tie. Imi pare rau ca tie ti-a afectat sanatatea toate aceste incercari...dar nici acum nu este prea tarziu sa indrepti, cred ca trebuie sa renunti la acea pastila de slabit cu atat mai mult cu cat tu nu o recomanzi. Ai dreptate in tot ceea ce spui si nu esti pesimista deloc, esti realista.Din pacate cu astea defilam..nu prea mai avem ceva natural. "Ideal" da tot timpul este un ideal caci asa suntem noi conceputi sa cautam ceva la care visam si sa ne multumim doar cu un "piedestal de ideal" Lavinia nu incerc sa iti dau nici un sfat caci vad ca esti mult mai trecuta prin experiente ca mine si te simt acoperita de responsabilitati insa tu, corpul tau sunteti cele mai importante. Trebuie sa ai speranta ca va fii bine...gandeste pozitiv incearca cel putin. Razi..de orice chiar si de numarul kg in plus..stiu spui acum ca eu nu fac asa dar iti spun tie...ei bine promit ca asa am sa fac si eu :)
Uite cum m-am gandit eu sa merg in urmatoarea perioada...voi incerca cu plante : normoponderol seara pt.detoxifiere-clisma cu cafea tot pt.detoxifiere-si ceai din plante in timpul zilei verde, urzica, galbenele, sunatoare, mar, amestecate iar ca mese ceva usor am gasit o dieta pe net gen regim disociat: "O reteta cu un efect imediat daca se aplica intocmai este urmatoarea:
LUNI -Legume fierte sau crude
MARTI -carne usoara-pui, vita, oaie
MIERCURI -5 oua tari
JOI -iaurt, lapte, branza, cas
VINERI -peste fiert-gratar sau din conserva
SAMBATA -fructe crude sau fierte fara zahar, suc de fructe
DUMINICA -din toate cate putin
OBLIGATORIU 2 LITRI DE APA PLATA PE ZI
2 FELII DE PAINE PRAJITA PE ZI
Cura se tine o luna de zile.Se poate repeta la nevoie sau dupa necesitati." Poate vrei sa incerci..
Am si eu momente in care nu mai mananc nimic..cateva zile sau fff putin adica cafea dimineata si pepene seara, am slabit cateva kg si ma simteam tare slabita. Acum dupa concediu cand am mai mancat fata de "nimic" m-am ingrasat din nou..si daca pana sa imi scrii vroiam ceva care sa ma ajute acum vreau sa-mi gasesc un echilibru sau cel putin incerc. Sa ne auzim cu bine, inca o data multumesc!
Sanatate si succes! :)
0
27-08-2008, ora 00:00
julia_myneeds
Nu este medic/terapeut
julia_myneeds
Un mesaj special pentru Leval...Te rog sa le spui la doamne efectele asupra organismului in caz ca se lasa...Am folosit Herbalife si stiu din experienta. Pentru Emilia_M...ramai cu urme bugetare si pe langa asta cu un surplus pus la loc dublu...
0
03-09-2008, ora 00:00
herba teapa
Nu este medic/terapeut
herba teapa
herbalife ii cea mai mare teapa posibila platesti o groaza de bani si esti dependent de produsele respective daca vrei sa mentii kg pe care le ai pierdut
daca renunti la produse patesti ca mine slabesti 15 kg si pui 30
daca sunt asa de sanatoase produsele de ce nu au avizul ministerului sanatati ?
a si inca ceva ii logic ca slabesti cu Herbalife daca nu mananci decat o masa pe zi si aceia fara grasimi sau alte chestii gen fainoase si hai sa fim sinceri acum daca ii atat de grozav acest regim de ce se mai chinuie pe la sala cei cu potential financiar si vedetele eu nu am auzit pe de ex victoria bekamp ca a slabit cu herbalife sau pe teo pe sau mihaela tatu oare de ce ? poate ne rapund la aceste intrebari tepari de la herbalife.
0
28-09-2008, ora 00:00
dinutz
Nu este medic/terapeut
dinutz
buna am citit toate aceste post-uri si observ ca exista foarte multe pareri pro si contra.am sa incerc sa povestesc un pic din istoria mea si aventurile pe care le-am avut fara sa incerc sa dau sfaturi.de la inceput trebuie sa spun si sa subliniez ca sunt impotriva tuturor pastilelor pt slabit indiferent din ce sunt fabricate pt ca nu exista medicament natural, atit timp cit este un extract sau oricum a fost preparat intr-o fabrica, cum poate fi natural?
am folosit in lunga-mi viata de obez toate porcariile pentru slabit si toate regimurile posibile si simposibile chiar si o cura de mere de 3o(treizeci) de zil. toate m-au slabit chiar fabulos dar dupa. vine dezastrul... am reusit sa ajung la peste 170 nu de cm ci kg.
de 6-7 luni am fost diagnosticat cu hipertensiune arteriala severa ceea ce m-a facut sa incerc prima oara in viata un nutritionist care mi-a explicat cate ceva si mi-a povestit ceva nou pe care nu am mai incercat si care pina acum da rezultate, inclusiv faptul ca am inteles si faptul ca noi obezii suntem condamnatila o viata plina de. frustrari
am slabit in 6 luni pana la greutatea de 115 kg chiar daca intre timp am mai avut si zile in care nu am tinut cont de nimic (dulciuri, bautura, porc etc..)
regimul meu este urmatorul : mananc absolut orice dar nu depasesc 1250-1500 kcal pe zi.este foarte simplu si parca nu este asa privativ. daca mananc un cub de ciocolata (numai neagra)este clar ca in ziua aceea nu mai maninc prea multe chestii bune ci doar cu putine calorii.si in orice caz combin nu mai mult de 2 feluri de mancare (ex friptura cu salata, sau un pic de piine cu salam ) la o masa, nu mai folosesc sare(din cauza HTA), zahar, prajeli, si ma chinui sa beau cel putin 2 -3 litri de lichid pe zi.am uitat cel mai important lucru impart mincarea in 5 mese pe zi (pina in ora 6.30). prima saptamana e grea se lasa cu ameteli si cu lipsa de energie dar dupa. merge...
si apropo dupa 4 luni de astfel de regim analizele erau perfecte cu putin calciu scazut(poate pt ca am probleme cu lactatele nu prea le agreez)
parerea mea ca e o problema de frica(la mine de HTA), si vointa pe care ti-o da frica.
0
08-11-2008, ora 10:17
mire1
Nu este medic/terapeut
mire1
Buna, am citit cateva din experientele voastre in legatura cu slabitul, vreau sa va impartasesc pe a mea. Am incercat multe diete de slabit, produse naturiste, toate asociate cu 30 minute de bicicleta medicinale pe fiecare seara, 100 abdomene, si aproape sa nu mananci nimic.rezultate foarte slabe, ma incapatinasem la o greutate de 62 kg. si nu mai puteam misca de acolo. Intr-o zi am descoperit Lindaxa 10, am luat o luna de zile si am slabit 5 kg, sunt incantata, toate hainele pe mine sunt largi, e singura pilula care, pentru mine a facut minuni. Am o vointa teribila, cand e vorba de slabit...fac orice, am incercat multe capsule de slabit, nu am avut rezultate vizibile ca acum, cat despre reactii adverse, eu nu am avut, doar o usoara constipatie pe care am rezolvat-o cu ceaiul antiadipos. Ma simt bine in pielea mea mai slaba si daca Lindaxa nu are reactii adverse pe termen lung, ceva gen dereglari hormonale...e ok, merita incercat! Va doresc mult succes!
0
29-03-2010, ora 11:22
georgy_78
Nu este medic/terapeut
georgy_78
Buna. Eu am pus 12 kg foarte rapid fara sa mananc mai mult decat mancam de obicei. Am incercat sa slabesc prin diverse metode (cura, superslim )dar dupa ce re nuntam la aceste produse ma ingrasam la loc sau chiar mai mult.O prietena mi-a spus ca a vazut la otv un produs natural de slabit re-code.Am fost sceptica la inceput deoarece stiam ca dupa ce intrerup tratamentul ma voi ingrasa dar am zis totusi sa-l incerc.Surpriza la inceput m-am ingrasat de la el 1 kg, am vb la firma de unde l-am achizitionat euronet si m-au convins ca sunt dereglata hormonal si trebuie sa continui cu el. Dupa ce am terminat cura de 2 luni am slabit 2 kg si apoi am mai luat pe alte 2 luni si am mai slabit vro 9 kg si de aceasta data nu le-am mai pus la loc.Asa ca va pot recomanda acest re-code la toate cele care vreti sa slabiti natural, fara sa va reingrasati si sa va dauneze organismului
0
04-01-2012, ora 00:49
Roxana15
Nu este medic/terapeut
Roxana15
Eu am 14 ani si am 56 de kg. Este normal pentru mine ?:|

Astept raspunsuri. Va rog !
0
15-03-2013, ora 17:50
adrian1986
Nu este medic/terapeut
adrian1986
Eu folosesc Herbalife si sunt incantat de rezultat, am slabit 15 kg in 3 luni. Recomand cu caldura -
0
25-03-2013, ora 09:57
tilipeatza
Nu este medic/terapeut
tilipeatza
Buna, am folosit si eu Herbalife insa nu am vazut nici un rezultat, acum vreau sa incerc o dieta noua(recomndata de o ruda care a avut rezultate fenomenale)dieta:o saptamina sa stau numai pe hrisca fara sare fara nici un condiment si apa, dieta e prescrisa doar pt o saptamina, cine imi poate spune face sa o incep?sunt rezultate?va rog astept un raspunss!!!(mie mi s-a spus ca cu pina la10kg pot slabi)in doar o saptamina!!!
0
09-03-2015, ora 10:52
mario20
Nu este medic/terapeut
mario20
De produsele care au in componenta cafea verde ce parere aveti?
0
23-03-2015, ora 09:46
angela55
Nu este medic/terapeut
angela55
Produsele cu cafea verde sunt foarte bine promovate, dar multe dintre ele sunt si eficiente din cauza ca contin acel acid clorogenic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.