Avort spontan sau sarcină extrauterină?

21-10-2015
Argeşanu
Nu este medic/terapeut
Argeşanu
Bună ziua, am si eu o întrebare: Pe 24septembrie am avut prima zi de sângerare a ultimei menstruaţii. Pe 1, 3, 5 octombrie am avut contact neprotejat. Durata ciclului menstrual este de 27 de zile. Ieri pe 20 octombrie mi-a venit iar menstruaţia dar am avut niste dureri abdominale diferite de cele menstruale. Azi dimineaţă am eliminat si chiaguri. Credeti că este vorba de un avort spontan sau de o extrauterină???? Vă mulţumesc.
4 comentarii
0
21-10-2015, ora 22:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E normal sa ai cheaguri la menstruatie dar daca nu ai mai avut niciodata si ai avut dureri puternice tre sa mergi sa te vada un ginecolog.
0
22-10-2015, ora 19:13
Argeşanu
Nu este medic/terapeut
Argeşanu
Vă mulţumesc pentru răspuns. Astăzi de dimineaţă am eliminat ceva ca un cheag dar culoarea era cam vineţie. Să fie oare un avort???? În luna februarie am mai avut o sarcină oprită în evoluţie la 8 săptămâni.
0
22-10-2015, ora 19:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cunosc. Imi pare rau. Trebuie sa va prezentati la ginecolog.
0
25-10-2015, ora 07:23
Argeşanu
Nu este medic/terapeut
Argeşanu
Bună dimineaţa, am revenit cu o întrebare, si anume: am făcut testul beta hcg si rezultatul este 1, 2. Ce înseamnă asta. Medicul mi-a spus (prin sms)că este ok. Adică nu am fost / nu sunt însărcinată??? Nu am mai eliminat nimic iar sângerarea este ca o menstruaţie ce se apropie de final. Dacă nu am fost însărcinată ce era ceea ce am eliminat???. M-am speriat foarte tare.. Vă mulţumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul