Avort uter retrovers

14-11-2018
SAnna
Nu este medic/terapeut
SAnna
Buna, am 22 de ani, astăzi am 4 sapt si 4 zile de sarcina. Imi doresc o întrerupere deoarece sunt încă la facultate. Am fost la un consult ieri so doamna doctor mi-a spus că nu pot face întreruperea medicamentos deoarece am o retroversie foarte accentuată si dupa o sa fie nevoie de aspiratie.
Imi puteti spune care metoda e mai buna? Care sunt riscurile sa raman sterilă? Sunt foarte speriată, deși imi doresc acest copil nu ii pot oferi nimic in acest moment. Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
15-11-2018, ora 13:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Apelati la serviciile Centrului de consiliere și sprijin pentru părinți și copii „Sfânta Alexandra Împărăteasa”. Ajuta mamele in criza de sarcina.
0
19-06-2019, ora 21:08
cati2000
Nu este medic/terapeut
cati2000
Bună
Am nevoie urgent de un răspuns... Și eu am uter retrovers și trebuie să fac o întrerupere de sarcină
Cum a decurs totul? Ce tratament ai primit?
Unde ai fost, la ce medic?
Mulțumesc mult dacă vrei să mi răspunzi
0
19-06-2019, ora 22:07
SAnna
Nu este medic/terapeut
SAnna
Buna, a decurs bine, am fost la Gynecoland la Royal Hospital la dr Macota. Din pacate e destul de scump.
Pana la urma am ales aspiratia. Nu am avut niciun fel de complicatie, am fost anesteziata total, fizic mi-am revenit in 2 sapt complet.Am plecat de acolo pe picioarele mele in 2-3 ore.
0
15-08-2019, ora 23:07
cati2000
Nu este medic/terapeut
cati2000
Bună seara
Am făcut întreruperea la Marie Stopes, prin aspirație cu anestezia generală
A fost totul bine, la dr Augustin
Mulțumesc mult pentru răspuns, acum l am văzut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: