bb are o problema la pleoape

25-03-2009
rossana_28
Nu este medic/terapeut
rossana_28
baietelul meu s-a nascut cu colturile pleoapelor inferioare putin ridicate. de vazut vede f bine dar cred ca totusi pleoapele il deranjeaza. am inteles de la medicul oftalmolog ca se poate rezolva usor cu o operatie estetica. dar as vrea sa stiu daca exista si alte cai. am inteles ca exista niste picaturi.poate cineva sa ma ajute?
5 comentarii
0
25-03-2009, ora 19:50
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Modificarile congenitale ale pleoapelor se rezolva prin tratament chirurgical, eu nu cunosc o alta solutie; numai bine
0
26-03-2009, ora 10:38
rossana_28
Nu este medic/terapeut
rossana_28
va multumesc mult pt raspuns.as mai avea o intrebare. la ce varsta il pot opera dat fiindca mi se pare prea mic pt o anestezie( 7 luni).
0
30-03-2009, ora 19:26
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Nu stiu exact despre ce este vorba, ar fi bine sa discutati cu medicul oftalmolog sau un chirurg plastician; daca nu este afectata vederea, nu recomand intreventie chirurgicala;este posibil, ca pe masura ce copilul creste, sa se mai modifice aspectul actual al pleoapelor si, prin urmare, ar fi bine sa temporizam interventia pana in perioada prescolara; numai bine
0
30-03-2009, ora 23:05
rossana_28
Nu este medic/terapeut
rossana_28
va multumesc mult. si mie mi s-a spus acelasi lucru sa mai astept pt ca fizionomia fetei se mai schimba si e posibil sa nu mai fie nevoie de operatie.multa sanatate
0
08-02-2010, ora 10:42
alina_dodo_83
Nu este medic/terapeut
alina_dodo_83
buna ma numesc alina si am un bebe de doua luni motivul pt care mam inscris pe forum este ca am o problema cu un ochisor la bebe de cand lam nascut are o pata alba pe retina aproape de lumina ochiului si as vrea sa stiu ce este urmeaza sa meregem la un oftalmolog dar miar prinde bn daca as sti dinainte ce este cu ea din spital nu miau zis nimic si mam gandit ca nui motiv de ingrijorare dar cum au trecut deja doua luni si nu a disparut ma cam pus pe ganduri daca stie cineva sau daca ati avut propleme asemanatoare astept un rspuns..-* multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul