Bebe 3 luni măsoară 68 cm și cantareste 6.8 kg

27-08-2020
Pav
Nu este medic/terapeut
Pav
Buna ziua! Am un bebeluș de trei luni care măsoară 68 cm și cantareste 6.8 kg...l am nascut la 41 saptamani de 3.450 kg si 51.5 cm..majoritatea imi zic ca este foarte lung pentru varsta pe care o are, insasi pediatra l a făcut "gigant"...am inceput sa ma ingrijorez, nu este placut sa auzi astfel de cuvinte! Il adaptez exclusiv la san la cerința sa, nu are un program precis pentru papa, sa fie unul din motivele creșterii sale ???
Va intreb, am motive sa ma ingrijorez văzând ca el creste in ritmul asta, ce înălțime credeti ca va avea la un an? Precizez ca eu sunt înaltă 1.75 cm iar tatăl 1.79cm! Multumesc.
3 comentarii
0
27-08-2020, ora 13:01
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Este important de știut dacă talia a fost măsurată pe curburile corpului sau la pediometru, așa cum este corect.
0
27-08-2020, ora 13:42
Pav
Nu este medic/terapeut
Pav
Vine măsurat cu ceva asemănător metrului de croitorie...nu cu pediometru!!!
0
27-08-2020, ora 14:56
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Incorect măsurat, talia nu este cea reală !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: dezvoltarea bebelusului

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: