Bebe 3 luni si jumatate adoarme cand mananca

04-04-2020
bubicoo
Nu este medic/terapeut
bubicoo
Buna seara. Am o bebelusa de 3 luni si jumatate care de vreo luna tot are episoade cand efectiv stam cate 50 de min la un biberon, ma rog de ea sa manance, adoarme (uneori o pun in patut si continua sa doarma, alteori cand o ridic in brate si ma plimb cu ea isi revine complet ca si cum nici nu i.a fost somn cu cateva minute in urma). Caca face 1 data pe zi, maxim de 2 ori, daca nu ii pun 1 plic pe zi de bifido baby in lapte, se constipa. Acum de 2 zile cand face caca iese prima parte mai groasa ca o constipatie si ultima parte iese subtire spre lichid. este hranita cu lapte praf Topfer, mananca 5-6 mese pe zi in jur de 550-700ml per total in 24 de ore. S.a nascut prematur la 33 de sapt, cu o greutate de 2400gr. In prezent are 5600gr. Intrebarea mea este daca trebuie sa ma ingrijoreze scaunele "combinate" gros la inceput si subtire spre sfarsit si somnolenta asta din timpul mesei. Mentionez ca la 1 luna si jumatate a avut bronsiolita si imediat dupa 10 zile ne.am internat din nou cu Rotavirus (in luna februarie). Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scaunul la sugar
  •