Bebe 4l1s - ficat marit

14-02-2018
alyce03
Nu este medic/terapeut
alyce03
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea situatie:
Bebe 4l1s alaptat exclusiv, ieri am fost la eco transfontanelara si daca tot ne aflam acolo am decis sa ii facem si eco abdominala.
La eco abdominala ni s-a spus ca bebe are lob drep ficat 89mm fata de 68mm cat e maximul pentru varsta lui.
El este vioi mananca dar nu foarte mult, imi vomita de cateva ori pe zi(3-4) dar nu exagerat.

Care ar fi cauzele pentru care are ficatul marit, avand in vedere ca el e alaptat exclusiv si singurele suplimente pe care le-a primit au fost protectis, espumisan si are facute vaccinurile de 2 luni si cele din spital la nastere.

Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-10-2019, ora 12:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Otosan Gel Forte pentru gat
Durere acută, iritație, pierderea vocii, tuse uscată?
Otosan Gel Forte pentru gât este un produs inovator natural ideal pentru ameliorarea simptomelor asociate cu iritarea gâtului. Datorită formulei sale speciale sub forma de gel, acesta formează o peliculă mucoadezivă activă în tractul faringian și laringian, care protejează mucoasa de acțiunea iritantă a agenților externi, oferind o stare de confort prin eliminarea durerilor de la nivelul gâtului. Detalii aici
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.