Bebe 9 luni jumate grutate mica

07-09-2021
Deea1990
Nu este medic/terapeut
Deea1990
Fetita mea are 9 luni jumate, nu imi in greutate are 6.700 kg cu 68 cm, cu greutatea de la nastere 2.760,.De la 6 luni mia luat in greutate 700g, mai mult mia stacnat, a avut infectie bacteriana in gat mia slabit 150 g 3 zile mia facut febra peste 39+, manca putin, De la 5 luni jumate, am inceput diversificarea.In general nu e f mancacioasa, mananca aproape de toate dar cate putin si ma confrunt de aproape 2 luni cu constipatia, face tare si cateodata bilute trebuie sa o ajut sa se elibereze cu un supozitor.Rare ori face singura ok insa de cele mai multe ori o ajut eu.I dau fructe dim la micu dejun, piuree-uri si mancanca si crude din alea moi(perje bine coapte, afine, banane, struguri de masa dulci, piersici, zmeura, pepene), Am f la medic cu ea insa nu a controlato sub motivatia scaunului insa mia prescris suspensie Lactose 5 ml pe zi, Iam dat o saptamana dar nu ajuta, doar gaze dar tot se necajeste si iasa tare si bilute cateodata, Azi a facut singura dar cu ceva mucus alb. Lapte are 3 mese pe zi alaptare(dim, amneaza, seara)si intre mese cate 90 ml-60 ml a cate 2 ori oe zi intre mese si 3 mese mancare solide si bea si apa uneori sunt zile care bea apa bine peste 100 ml.Sunt f stresata vad practic ca stacneaza, scade si nu ia in greutate.Medici de aici din anglia zice ca e normal.Cand mia f racita a vazuto pediatru, ia luat ceva sange dar nustiu, pt ce mai exact nu mia zis altceva desi am intrebat, mia zis decat infectie la gat(mia dat antibiotic 5 zile)dar tot pare ca o mai deranjeaza chear dupa o saptamana o simt la inghire cand mananca la san) daca tot insist pe greutate cica eu am o problema si ca nu stau bine pshic, deci aici greu.Cei drept nu suntem nici noi Parinti mari.Imi fac griji si cu constipatia, o simt si atunci imi maraie nu vrea aa mai manance, burtica ei nu e tare si nu pare sa fie f deranjata, ca ea se joaca rade.Am nevoie va rog de niste sfaturi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •