Bebe agitat
Buna seara!Am un băiețel de 2luni jumătate, mă îngrijorează că de 2zile doarme foarte mult pe timpul zile gen 4h doarme, o oră sau o jumătate de oră este treaz.Seara in schimb doarme fara a se trezi dar are etape când este foarte agitat, da din mâini, din picioare întoarce capul(toate aste fara sa deschidă ochii) din cauza că doarme atât de mult nu prea îmi uda atât de multe scutece, îmi uda 3/4.Dar in schimb este vioi, mănâncă a luat în greutate.Credeti că este cazul să mă îngrijorez, să merg la pediatru??? Mulțimesc!!!
1 comentarii
Buna dimineata
Cred ca este prea scurt timpul sa trageti o concluzie alarmanta. La varsta aceasta este firesc ca bebelusii sa doarma multe ore. Atat timp cat starea generala este buna, este vioi, creste in greutate, nu va ingrijorati ! Sanatate si sarbatori fericite !
Cred ca este prea scurt timpul sa trageti o concluzie alarmanta. La varsta aceasta este firesc ca bebelusii sa doarma multe ore. Atat timp cat starea generala este buna, este vioi, creste in greutate, nu va ingrijorati ! Sanatate si sarbatori fericite !
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Plânsul bebelușei de 3 luni jumătate înainte de somn
- 1Fluimucil sau nu?
- 0Luxație congenitala de solduri la bebe
- 1Somn bebelus - de ce plange inainte sa adoarma?
- 1Bebe 5 luni, refuză laptele
- 3Infecție campylobacter bebe 6 luni
- 1Scaun rar bebelus 2 luni și 1 săptămana
- 1Am greșit când am înlocuit laptele fără lactoză cu cel cu lactoză inițial
- 1tuse seacă si rară fără alte simptome la bebe 4luni jumătate
- 1Bebelușul nu acceptă laptele