Bebe mananca putin

10-12-2018
ArianaRalu
Nu este medic/terapeut
ArianaRalu
Buna ziua.Am un bebe de 4 luni si 2 saptamani care mi se pare ca mananca putin.Este alaptat mai mult noaptea pentru ca laptele meu este ca apa foarte putin alb iar in timpul zilei mananca formula de lapte Tofper bio 2.Mananca la un interval de 2 ore cam60- 90 de ml uneori si 120 ml la 3 ore.Are 5000 kg.La nastere a avut 2450 kg, am nascuto la 37 de sapt ca numai lua in greutate.Ce as putea face? Sa ii schimb formula de lapte? Sa incep.sa ii dau cereale fara lapte? Fetita este vioaie, se joaca.Mananca la cerere.Cand incerc sa ii dau inainte sa ceara refuza dau mananca cativa ml.
1 comentarii
0
30-12-2018, ora 22:21
Melly90
Nu este medic/terapeut
Melly90
Si eu am avut problema asta cu bebe.dar pediatra mi.a recomandat sa ii bag cereale in lapte...dimineata si seara.de atunci bebe a papat foarte bine si imi dormea si toata noaptea.pana acum 3 zile cand a facut rosu in gat:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul