Bebelus de 3 luni

19-10-2021
Boian AnaMaria
Nu este medic/terapeut
Boian AnaMaria
Bună seara!Am un bebeluș prematur născut, la 35 de săptămâni și 3 zile, am stat în spital aproape 2 săptămâni în care am așteptat sa i a în greutate cum trebuie, a avut un icter care s a rezolvat prin fitoterapie, am încercat hrănirea la san doar ca laptele nu era sățios si a pierdut în greutate asa, s a născut cu 2, 666 kg și scăzuse la 2, 350 kg, s a pus tub de hrănire și asa a luat în greutate, am plecat din spital cu greutatea de 2, 500!Dar de când am ajuns acasă pana la ora actuala avem probleme cu ieșitul afara, bebe fiind născut în Anglia am avut vizite acasă de moașe si ne a spus ca este ok, ca pana se obișnuiește el cu laptele praf..dar au trecut deja 3 luni de zile și el mănâncă doar 100 ml..înainte îmi dădeam 120 ml doar ca acum ma chinui foarte rău sa pot sa ii dau măcar 100, el pare satul după ce mănâncă atat, dar mi se pare puțin pentru un copil de 3 luni, de ieșit afara iese în unele zile doar odată și în alte poate chiar de 2-3 ori, dar problema este ca plânge mereu când mănâncă, plânge și la vanturile pe care le da, scaunul lui este de consistenta pastoasa, ca o pasta, dar totuși nu înțeleg de ce trebuie sa plângă atunci când iese, colici am.avut doar nimic nu a funcționat pentru el, asa ca am renunțat la tot, papa doar laptele praf(Aptamil)Asa ca am aceasta rugăminte sa mi se explice de un medic pediatru roman, deoarece un am fost aici în Anglia mi s a spus ca este normal, doar ca eu nu cred ca e normal ca un copil de 3 luni sa mănânce cât un bebeluș de 2-4 săptămâni..dacă este posibil sa mi se răspundă, va rog!Mulțumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.