Bebelusa mea de 4 luni refuza sa suga | Forumul Medical ROmedic

Bebelusa mea de 4 luni refuza sa suga

13-03-2016
Alexandra m.
Nu este medic/terapeut
Alexandra m.
Buna ziu.Va rog sa ma ajutati si pe mine.Fetita mea de 4 luni refuza sa suga.numai cand vede biberonul plange.A mancat nan 1 la inceput.Dupa vreo 2 saptamani a facut o alergie si i-am dat nan ha la recomandarea pediatrului.Dupa vreo luna i-am dat inapoi nan1.Si dupa vreo 2 sapt au inceput problemele.Nu vrea sa suga, plange, impinge biberonul.La recomandarea medicului acum o luna i-am schimbat cu Milupa.a mancat bine o saptamana si acum iar nu mananca.nu stiu ce sa mai fac.mananca si la 7-10 ore cu chiu cu vai 90 ml.f rar are cate o masa pe zi de 120 ml.va rog sa ma ajutati.
4 comentarii
0
19-12-2017, ora 12:55
Noelle
Nu este medic/terapeut
Noelle
Cam in acelasi tipar se incadreaza si baietelul meu. Medicii (2) tot prin tatonari au mers, schimband tipuri de lapte. Nicio schimbare...
Au mai incercat sa vada daca nu cumva are reflux...Din pacate, la noi nu aceasta este cauza. S-au mai gandit ca poate are o problema de inghitire, dar n-au mai facut investigatia pt ca bebe meu bea totusi ceva, nu e ca si cum nu poate inghiti...
Am fost la un endocrinolog care ne-a sugerat niste investigatii mai elaborate, dar pediatra mea le-a ignorat. Voi merge iar la endocrinolog si daca merg inainte cu investigatiile, revin cu detalii.
Sper sa ne poate indruma si aici un doctor.
1
30-06-2021, ora 09:05
Aisel26
Nu este medic/terapeut
Aisel26
Buna ziua Noelle! Știu ca postarea este veche, dar as vrea sa știu cum s-a rezolvat problema la voi! Bebelușa mea de doua luni jumătate nu mai vrea deloc sa mănânce. Avem o luna de când ne chinuim groaznic prin spitale, analizele de sânge, urocultura, coprocultura, ecografii stomac, tranzit baritat sunt ok. Nu știu ce sa mai fac și cum sa o alimentez, medicii nu au un răspuns pentru mine. Acum ii dau cu siringa foarte puțin lapte, mai mult sta pe perfuzii pentru hidratare. Multumesc!
0
17-03-2022, ora 17:12
RalucaToma
Nu este medic/terapeut
RalucaToma
Buna ziua! Ne confruntam cu aceeasi problema. Ati reusit sa aflati cauza sau ati gasit vreo solutie? Sunt disperata.
0
23-03-2022, ora 00:11
AlinaBC
Nu este medic/terapeut
AlinaBC
Buna ziua ! Si noi ne confruntam cu aceiasi problema. Bebe mananca 500-630 ml/zi la varsta de 14 saptamani si aproape doar in somn. Analizele par ok, doar o usoara anemie pt care primeste SiderAL.
Analizele de sange nu indica nici o alergie, iar cele din fecale lactoferina si zonulinul crescute.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: