bloc partial de ramura dreapta

05-11-2011
pompilia
Nu este medic/terapeut
pompilia
Buna ziua,
Am o stare de oboseala inexplicabila si dificultati de respiratie de aprox.4luni si, uneori, intepaturi in zona subclavicula dreapta. Am facut o electrocardiograma acum 4 zile si a fost tiparit diagnosticul: bloc partial de ramura dreapta. La controlul cardiac de acum un an nu am avut nimic.Care este cauza si ce ar trebui sa fac, chiar si ca regim de viata?
va multumesc!
7 comentarii
0
05-11-2011, ora 19:01
fiu de DUMNEZEU
Nu este medic/terapeut
fiu de DUMNEZEU
salutare! dincolo de definitiile pompoase a ce inseamna diagnosticul tau, am sa iti spun in termeni populari cam ce ai facut tu! ai inceput sa mananci ca tot romanul toate chimicalele, ai bagat toate otrvaurile din mancarurile astea in tine mai si o pastilutza cand simteai un disconfort, fara sa te gandesti tu vreodata ca asta o sa iti afecteze organismul intr-o zi si cand au inceput durerile ai inceput sa cauti pilula magica))), ei bine te dezamagesc si iti zic cu toata sinceritatea ca nu exista pastile care sa trateza cauze! e simplu sa dai un medicament unui pacient fara ca tu sa iti dai seama ca defapt ai comis o crima, nu stii ce parcurs are ea in organismul diferentiat pe fiecare om in parte! de aceea pt inceput iti recomand niste magnerot asta pt dificultati de respiratie! o saptamana maxim 3 pe zi! insa trebuie sfaramata bine pastilutza ca sa nu iti jenezi stomacelul, asta pt ca pierzi foarte mult magneziu. trebuie sa renuntam la toata alimentatia asta cu ochiuri de ou cartofi prajiti, cola s.a.m.d. tu trebuie sa te apuci serios de treaba si asta pt ca sangele tau are o incarcatura ceva mai mare de toxine decat limita normala! skimbarea si modului tau de gandire prietene care probabil e de o natura mai pesimista si de asemenea incercarea de a face ceva util pt spirirul din tiine! NATURA ESTE DCOTORUL SUPREM INCA AL ZILELOR NOASTRE!Imediat după trezire, trebuie scuipată saliva adunată peste noapte. Apoi, se ia o lingură de ulei de floarea-soarelui şi se mestecă 20 de minute, după care lichidul lăptos format în gură se scuipă în totalitate. Se rade apoi stratul albicios depus pe limbă, cu o lingură de lemn. Se clăteşte foarte bine gura cu apă sărată (o lingură de sare grunjoasă la o cană cu apă). După cura cu ulei, de la ora 8 dimineaţa, începeţi terapia cu mălai. Se ia în gură o lingură cu mălai şi se mestecă 10-15 minute, pînă cînd începe să se scurgă saliva. Se clăteşte gura cu apă sărată. Peste o jumătate de oră, se face o clismă cu infuzie de rostopască. Se dau în clocot 2 l de apă distilată cu 2 linguri de rostopască (mai ales pentru cancere) şi se infuzează timp de 10 minute. Pentru alte afecţiuni grave, în funcţie de boală şi localizare, infuzia se poate prepara şi din alte amestecuri de plante. Trebuie folosită în clismă toată cantitatea de 2 litri de infuzie. Infuzia trebuie să fie din 2 linguri de flori sau rădăcini de nalbă mare.La ora 9.30, Valeriu Popa ne spune că facem sărituri pe vîrfuri, cîte 100, mişcînd braţele ritmic şi respirînd în acelaşi ritm. La sfîrşit, se inspiră şi se expiră adînc şi rar în faţa ferestrei deschise. Prima masă a zilei este la ora 11.00 şi constă din 4 linguri de orez nedecorticat, spălat şi lăsat timp de o oră la înmuiat. Se înghit boabe, fie întregi, fie mestecate, apoi se consumă 1/2 l de apă distilată. Se recomandă ca întreaga operaţiune să dureze 1-2 ore. La ora 13.00 se mănîncă de prînz. Se rad şi se amestecă într-un vas de porţelan, cu o lingură de lemn, 5 linguri de grîu încolţit, 2 linguri ţelină mică, 2 linguri rădăcină de pătrunjel, 1 lingură gulie verde (nu roşie), 2 linguri sfeclă roşie, 1 lingură miere naturală polifloră, 2 linguri mere. Amestecul se consumă cu o lingură de lemn. Ca desert, 1 linguriţă (de lemn) cu polen conservat în miere. Obligatoriu, masa durează o oră. Cea de-a treia masă se ia la ora 16.00, cînd se bea o cană de infuzie de salvie, neîndulcită (250 ml apă distilată, dată în clocot, în care se pune o linguriţă salvie. Peste două ore se mănîncă din nou, gustarea constînd din 100 bucăţi seminţe crude de bostan. Se bea o cană cu infuzie de cimbrişor (250 ml apă distilată, dată în clocot, peste care se adaugă o linguriţă de plantă).

La ora 20, 00, se mănîncă pentru ultima oară. Se curăţă 4 mere Ionathan, iar coaja se infuzează în 250 ml apă distilată cu captare de aburi (cînd apa clocoteşte, capacul se ridică şi se adaugă repede cojile, apoi capacul se pune repede la loc). Se opreşte focul, se pune vasul deoparte 15 minute, acoperit cu capac. Se adaugă o lingură de miere polifloră. Apoi se consumă cojile de mere, iar zeama se soarbe încet, cu o lingură de lemn.
Toată operaţiunea trebuie să dureze 45 minute. Această masă are rol de somnifer naturist. La ora 21.00, se face o nouă clismă sau spălătură vaginală, cu infuzii (de rostopască, respectiv nalbă mare). Se face rugăciunea de seară cu fereastra deschisă şi, la 21.30, se intră în aşternuturi şi se caută somnul profund. Acest regim trebuie ţinut timp de 42 de zile. După 45 zile, se introduce în alimentaţie supa de legume, apoi cea de fasole boabe, orez înghiţit cu 1/2 l ceai de salvie, fulgi de ovăz în supă sau ceai, orz, mei, porumb, fiert. Decoctul se bea.

cam atat / bafta
0
05-11-2011, ora 21:16
pompilia
Nu este medic/terapeut
pompilia
va multumesc, cu acest regim poate mai dau si din kg.jos.In ultimii 11 ani, cat tatal meu a fost bolnav grav, din spital in spital, am luat cam 17kg, apoi am intrat la menopauza si am insomnie deja cronica. va multumesc inca o data pentru tot!
0
06-11-2011, ora 08:52
pompilia
Nu este medic/terapeut
pompilia
pentru @fiul lui dumnezeu: nu am inteles sfarsitul-decoctul se bea-dar din ce este facut decoctul, din orz.mei, porumb?Si cat ar trebui fierte?
O zi buna !
0
06-11-2011, ora 14:13
fiu de DUMNEZEU
Nu este medic/terapeut
fiu de DUMNEZEU
Intai sa le luam pe rand si am sa incep prin a iti descrie metoda graului incoltit.Se cumpara grau - din ultima recolta. Se cerne prin sita, ca sa cada corpurile straine. Joi dimineata la ora 6 se pune la incoltit 1 kg de grau, intr-o oala smaltuita, cu o capacitate de 5 litri. Se spala cu apa rece pana se obtine o apa curata. Apoi, se umple oala cu apa limpede. Se pune intr-un loc ferit. La ora 14 si ora 22 se scurge apa in care a stat graul si se spala din nou, pana ramane iar apa curata. Se umple din nou oala si se lasa la o parte. Vineri la ora 6 se scurge apa si se transfera graul in strecuratoare. Se pune strecuratoarea sub jet de apa. In timpul spalarii nu amestecati graul. Spalarea sa dureze numai cateva secunde. Se va repeta din 8 in 8 ore, adica la orele 6 - 14 - 22, pana iese embrionul (coltul) de 2 mm si radacinile de 5 mm. Aceasta se obtine sambata pe la pranz sau, cel mai tarziu, seara. Cand se obtine marimea embrionului si a radacinii, se pune graul in sticle de lapte care se vor acoperi cu dopuri, ca sa nu intre aerul, si se lasa la frigider. Dintr-un kg de grau se obtine 1, 5 kg de grau incoltit. Aceasta cantitate ajunge pentru o saptamana.
un ALT LUCRU LA FEL DE IMPORTANT este sa iti procuri plantele necesare regimului rostopasca, salvie etc... din zona in care tu locuiesti cu alte cuvinte sa fie culese de pe dealurile, padurile zonei tale, sa existe o compatibilitate energetica foarte benefica !nue chiar asa de greu sa dai peste o batrinica sau de cineva mai de la tara care sa le aibe.

DECOCTUL e un preparat lichid care consta in obtinerea principiilor active a fiecareia in parte. se face decoct pt fiecare in parte, porumb separat, ovaz separat etc. si se fierbe in jur de 3 min.
asta doar dupa ce se termina regimul de 45 de zile. iti doresc multa vointa, o vointa de fier, o sa reusesti si vei fi foarte sanatoasa, vei vedea!
iti voi raspunde cu placere la orice alte nelamuriri cu deosebita placere.
sper ca ti-am fost de ajutor. spor la munca si tine-ma la curent
0
07-11-2011, ora 00:09
pompilia
Nu este medic/terapeut
pompilia
pentru@ fiul lui Dumnezeu,
va voi mai deranja in timp, sigur, dar vreau sa va mai multumesc inca odata! Va urez zile senine !
0
07-11-2011, ora 05:43
fiu de DUMNEZEU
Nu este medic/terapeut
fiu de DUMNEZEU
nu ai pt ce! sunt foarte multi semeni de ai nostri bolnavi fiind de diverse forme de cancer chiar si ultima faza si alte forme complicate, care au continuat acest tratament si au reusit sa iasa chiar si din prapastia mortii obtinand o stare de energie complexa si usurare a organismului adica o stare de plenitudine a sanatatii!... te astept cu absolut orice nelamurire, iti stau la dispozitie. vei reusi cu sigurantza! sa ai parte de multa dragoste
0
10-12-2011, ora 14:52
pompilia
Nu este medic/terapeut
pompilia
buna ziua, fiu de DUMNEZEU,
Nu am pus inca in aplicare tot regimul pe care mi l-ati recomandat pentru ca mi s-au efectuat cateva lucrari dentare +operatie de sinus-lifting.Dar am luat Magnerot si mi-au disparut durerile subclaviculare dreapta. Am facut si exercitiile fizice !Pana cand voi fi cat de cat apta de a manca cu usurinta vreau sa-mi procur produsele necesare. Unul din ele este orezul nedecorticat.Unde se gaseste asa ceva?
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: