Boala autoimuna sau altceva? | Forumul Medical ROmedic

Boala autoimuna sau altceva?

14-02-2015
ana202009
Nu este medic/terapeut
ana202009
Buna ziua.
In urma cu 9 luni a inceput calvarul meu.
Pentru inceput mi-au aparut doua eriteme nodoase pe gamba, apoi m am trezit cu o artrita la genunchi care intr un final a disparut. Toate oasele mele trosneau la cea mai mica miscare si toti muschii ma dureau, iar pielea ma ustura. Apoi au incepu problemele cu care ma confrunt si acum : dureri cervicale groaznice, durere in piept pe partea dreapta, dureri de gat, durere la deglutitie, dureri de cap care nu trec cu absolut niciun medicament, umflarea fetei, umflarea mainii, a gingiei, afte bucale. Durere faciala oribila, durere de umar, de ochi, vedere incetosata, ganglioni pe gat si axilari mariti, totul doar pe partea dreapta. Pe gat am o umflatura cam cat o nuca pe care medicii au catalogat o ba ca ganglion, ba ca muschi inflamat, dar de fapt nimeni nu stie ce este pt ca la ecografii nu se vede nimic desi la mana este evident palpabila.
Am facut teste imunologice( Hla b27, ANA, CCP...), analize pt boli infectioase( lyme si uzualele)ecografii, RMN cerebral+ cervical si nu imi iese nimic in neregula, dar starea mea continua sa se altereze.
In aceeasi perioada mi-a aparut si o mica umflatura in gura cu care o sa atasez poza mai jos.
Va rog din suflet daca aveti o idee despre ce as putea avea sau macar o recomandare ajutati-ma. Multumesc
http://postimg.org/image/c7151p24t/
4 comentarii
0
16-02-2015, ora 14:31
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Consultati un medic imunolog si aratati-i toate investigatiile facute, este foarte greu pe internet de precizat ce aveti. Sanatate!
0
16-02-2015, ora 21:12
ana202009
Nu este medic/terapeut
ana202009
Imi puteti recomanda in Bucuresti un medic bun? Chiar nu stiu unde sa merg.
0
16-02-2015, ora 21:32
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
La spitalul Malaxa gasiti medic imunolog, nu stiu sa va dau un nume, dar va pot da un numar de telefon din policlinca 0212555944. Sanatate!
0
21-02-2015, ora 00:47
ana202009
Nu este medic/terapeut
ana202009
Va multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.