Bronsita cronica pe baza alergica?

21-02-2007
Marijoana
Nu este medic/terapeut
Marijoana
Tot la 2 ani fac bronsite, cu fenomene de rinita si coriza, imi simturile mirosului si ale gustului, si am dureri in partea stanga la falsele coaste. Am facut investigatii si la Pneumoftiziologie si au spus ca am bronsita cronica pe baza alergica. Din rezultatele alergologice a reesit ca sunt sensibila la praf, polen de pelin, porumb, vreji de fasole. Pentru ridicarea imunitatii medicul imunolog mi-a prescris Kantastim, o cura de 5 fiole.
M-i s-au prescris pufuri dar nu le-am suportat, am fost la mare dupa cum mi s-a recomandat, si am facut reactie la apa sarata, nasul si ochii m-i sau umflat.
De asemenea din cand in cand am migrene de lunga durata(2-3 zile), care nu sunt neparat in prejma ciclului.
Va rog daca este posibil sa ma ajutati cu un sfat sau indrumare ce sa fac, am 40 de ani.
Va multumesc Mariana
2 comentarii
0
21-02-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un tratament homeopatic timp de mai multe luni ar fi, după părerea mea, foarte recomandabil în cazul dv.
0
22-02-2007, ora 00:00
Marijoana
Nu este medic/terapeut
Marijoana
Va multumesc pentru raspuns, mai am o rugaminte la dvs.nu puteti sa-mi recomandati un medic homeopat din Cluj, la care sa merg pentru a-mi prescrie un tratament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: