buba pe cerul gurii la bebe

05-11-2017
bubuuuu
Nu este medic/terapeut
bubuuuu
Buna ziua,
am un bebe de 4 luni, care in ultima perioada refuza sa mai manance. el s-a nascut f mancacios...am observat in cerul gurii ca i s a format o bubita alba iesita in relief. este posibil sa fie ca o batatura din cauza biberonului sau a suzetei? poate ca aceasta a devenit dureroasa si asta este motivul pt care refuza sa mai manance? ce pot folosi pentru remedierea problemei? glicerina botaxata de 2 sau 3 ori pe zi este ok? la pediatru am tot fost...si am plecat fara tratament si fara un diagnostic concret. multumesc frumo
3 comentarii
0
05-11-2017, ora 20:44
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
NU este nimic rau, Nu se trateaza! Boraxul este toxic si se acumuleaza in timp!
0
05-11-2017, ora 21:02
bubuuuu
Nu este medic/terapeut
bubuuuu
multumesc pentru raspuns. imi puteti totusi spune ce ar putea fi? igiena orala o pot face cu glicerina naturala macar o data la 2 zile?
0
06-11-2017, ora 20:09
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Secretii naturale neevacuate. Nu vad necesitatea curatirii cav. bucale la aceasta varsta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul