Buna seara, sufar de 16 ani de tulburare depresiva anxioasa majora obsesiva
Am si eu o intrebare, sufar de 16 ani de tulburare depresiva anxioasa majora obsesiva, iau tratament, nu pot sa merg singura pe strada nici acum, daca merg la cumparaturi in oras trebuie sa mearga cineva cu mine, eu de ce nu am dreptul la o pensie, am 53 de ani, am incercat sa ma duc cu cineva la munca dar de la oboseala ramaneam nemiscata, auzeam dar nu puteam sa vorbesc sau sa ma misc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 19neuroleptice + antidepresive + insomnii
- 4medicamente eficiente in depresie majora
- 12consumul de alcool in timpul tratamentului pt depresie majora.
- 11Tratament prin suflet bun
- 7totul se datoreaza bolii in sine sau au efect secundar si pastilele?
- 1sindromul asperger
- 1Incadrare grad de handicap
- 3Intrebare pensie al doilea an
- 11Tulburare de personalitate schizotipala
- 21Daca am schizofrenie pot beneficia de pensie de invaliditate grad 2 sau grad 3
- 2Pensionare caz boala
- 3Ce pensie pot primi daca am operatie pe cord? am muncit cred că vreo 15 ani
- 2Redobandirea pensiei de handicap
- 8Pensie de Boala
- 1ÃŽntrebare pensie de invaliditate
- 11Varul meu are schizofrenie pensie
- 14Mai este valabila legea despre pensionare pe caz de boala?
- 2Buna ziua - pensia de boala
- 2Pensie schizofrenie reziduala
Mai multe informații despre: Tulburarea depresiva majora (TDM) pensia de boala
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: