Cancer de plaman

14-09-2006
anacristina
Nu este medic/terapeut
anacristina
Tatal meu are cancer la plaman T3N2M0.A fost operat si a urmat pana acum o sedinta de chimioterapie.NSE-ul a iesit 49.71 ng/mL.Ce inseamna aceasta analiza?
Chimioterapia poate fii combinata cu radioterapia sau aceasta combinatie este prea dura pentru pacient?
Am citit un tratament naturist al lui Rudolf Breuss (bazat pe sfecla rosie).Acesta spunea ca tumorile se hranesc cu albumina si ca nealimentarea corpului cu aceasta substanta ar duce la inlaturarea oricarei tumori.Este adevarat?In ce alimente se gaseste albumina?
Astept un raspuns urgent (pe cat se poate).
Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
27-08-2007, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Am citit recent o carte scrisa de ing.Fanica- Voinea Ene privind cazuri de cancer tratate de autor printre care si cancer rinofaringian;este vorba de cartea TERAPIE NATURISTA.CAZUISTICA, d-l Voinea conducand FUNDATIA"TERAPIA NATURISTA"din Valenii de Munte jud.Prahova.Gasiti detalii pe internet cautand F.E.Voinea.Am mai scris ceva aici si despre TAHITIAN NONI JUICE si cred ca tratamentul naturist, efectuat in paralel cu cel alopat sub supravegherea unor persoane pricepute, nu poate decat sa ajute, ceea ce voi face si eu(diagnosticata cu tumoare pulmonara).

ADAUGA COMENTARIU
0
27-08-2007, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
P.S.Cred ca ideea era ca proteina animala hraneste tumoarea, insa e suficient sa cautam pe google albumine sau proteine si putem afla totul

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.