Cancer la san sau nu?

21-05-2007
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Acum ceva timp mi-am simtit la pieptul drept niste noduli si o durere mai puternica in diferite momente ale ciclului.Am fost la dr endocrinolog si mi-a zis ca am 2 noduli unul de16 mm si unul de 6 si ca nu se poate face nimic decat prin operatie si ca nu e cancer dar in timp se poate transforma cica si ca trebuie monitorizat.Adica ce sa inteleg ca e inceput de cancer si nu a vrut sa-mi zica?
3 comentarii
0
07-06-2007, ora 00:00
cory
Nu este medic/terapeut
cory
trebuie sa gindesti pozitiv, este normal sa te doara in timpul ciclului.Daca ti-a recomandat sa te operezi dute si te opereaza, in timp lasat un nodul, poate degenera in cancer, nu neaparat ai acum cancer.
0
14-06-2007, ora 00:00
mady_bucur
Nu este medic/terapeut
mady_bucur
Angellica stai linistita,
eu am deja 3 operatii la sani.
tot noduli, mi-au aparut la 18 ani, am facut 3 ani tratament dar degeaba, tot a trebuit sa ma operez.
Am prima operatie in Romania, si celalte 2, aici, in Spania.
Trebuiesc scosi, pt a nu creste si mai mult.
Nu e dureros, doar ca nu poti face efort fizic mai deloc.
Eu in 3 ani m-am ingrasat 25 de kg.
E mult mai bine sa ii scoti chiar daca apar iar.
daca ai intrebari ma poti intreba
0
15-09-2010, ora 01:02
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, au trecut 3 ani de la ultima mea postare la acest subiect, in cele din urma nu m-am operat, am aflat intre timp ca nu este vorba de noduli ci de fibroadenoame care intre timp au crescut, unul are 2 cm si celalalt 2, 6, sunt putin speriata, momentan urmez un tratament cu hormoni si nu prea ma gandesc la operatie plus ca am inteles ca aceste fibroadenoame apar din nou. Sper ca d-voastra doamnelor va simtiti bine.Cel putin stiu ca in momentul de fatza nu e cancer si sunt mai linistita desi nu ma bucur deloc ca au crescut atat de mult. Sanatate va doresc!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.