cancer mamar agresiv?

35 comentarii 1 2
0
06-02-2014, ora 20:45
jony35
Nu este medic/terapeut
jony35
buna, va rog sa ma lamuriti.Sotiia mea 41 ani diag.cu neoplasm mamatr stg.cT3N1Mx luminal B Her neg;ADP.MTS.AXILAR STG;
Mamografie:15.01.2014 san stg retro mamelar in CSE plaja de asimetrie de densitate focala cu caracter retractil mamelonara
ingrosare tegumentara de max 4 mm retractie mamelonara, fara a se evedentia formatiuni nodulare circumscrise sau ddilatate ductale
Axilar stg cativaggl.cu corticala ingrosata, hil vascular central, cel mai mare 14/8mm
BAP(22.01.2014);carcinom invaziv, RE:90%, RP:90%, Ki67;30% Her2 neu;1+
-clinic ECOG=0, FORMATIUNE TUMORALAretromamelara san stg de aprox 5, 5cm, dur nedureroasa, mobila pe planuri profunde cu
tegum supraaicente indurate, normal colorate;adenopatie axilara stg, dura de aprox 1, 5 cm, dura mobila pe plan profunde, cu tegum
supraaicente de aspect noormal
-hematologic, functional renalsi hepatic;in limite normale
Sa initiat chimioterapie neoadjuvanta, ciclul 1 protoc.FEC100.Sa admin.Ciclofosfamida 1000mg, epirubicina150mgsi5Fu1g cu toleranta clinica imediat buna
astept raspuns, va multumesc din suflet si Dumnezu sa va binecuvinteze cu sanatate si Viata
0
06-02-2014, ora 21:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
jony i-ti dau mesaj pe pivat si daca nu reusesti sal citesti da clic pe n umele meu si trimitemi o adresa de mail sa iti trimit cateva lucruri care te vor ajuta si pe tine si pe sotia ta.
sanatate si mult curaj deacum inainte.
0
18-03-2014, ora 10:39
crai
Nu este medic/terapeut
crai
tratament cu vitamina b17.am citit pe net...
a incercat cineva?
0
02-04-2014, ora 23:00
crai
Nu este medic/terapeut
crai
azi doctorul a pomenit de trombofilie si anemie.De ce mi se intampla mie toate astea?
0
03-04-2014, ora 23:30
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
CRAI nu te mai stresa singura intrebandute de ce mie? cu ce am gresit? pt ca no sa gasesti niciodata raspunsurile, asa ca mai bine enerveazate pe boala si lupta cum nai mai luptat niciodata in viata ta ca sa o infrangi, si nu te sfii sa ceri si ajutorul celor de langa tine.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
35 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.