Cancer ovarian stadiul 1A | Forumul Medical ROmedic

Cancer ovarian stadiul 1A

08-07-2013
lenusik
Nu este medic/terapeut
lenusik
Sunt disperata acum 6 luni mi sa depistat un chist dermoid la ovarul drept, am urmat in acest timp un tratament, nu a ajutat, acum 2 saptamini am fost operata si mi-a fost extras un ovar, am fost diagnosticata cu cancer ovarian stadiul I a T1aNxMx; rezultatul histologic postoperator--satruma maligna a ovarului drept.. am incepun tratamentul cu chimioterapie.am sanse de vindecare??????Ce ma sfatuiti sa fac? MULTUMESC ANTICIPAT.
6 comentarii
0
08-07-2013, ora 20:06
pirvu steluta
Nu este medic/terapeut
pirvu steluta
Buna ziua Lenusik !!! si eu am fost depistata cu cancer ovarian in urma cu doi ani acelasi stadiu ca si tine, au urmat sase sedinte de taxol iar acum sunt bine !! referitor la intrebarea ta ce sanse sunt de vindecare pot sa-ti spun ca odata operat si cu tratamentul urmat sansele se ridica spre 90% mie una asa mi-au spus dar depinde de diagnostic depinde de ce fel de operatie ai avut si mai depinde foarte mult de tine de gandirea ta. nu este usor sa afli ca ai cea mai cumplita boala, , , , dar nici sa stai cu broboada in cap si sa jelesti toata ziua nu este bine, dupa acea perioada grea vreau sa-ti spun ca am inceput sa realizez ca altele imi sunt prioritatile in viata.Sper din tot sufletul sa poti trece peste acest hop iar daca iti mai pot fi de folos cu alte raspunsuri imi poti trimite mesaj privat !!!

Multa sanatate si Doamne ajuta sa treci peste cu bine !!!
0
08-07-2013, ora 20:10
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
sansele de vindecare sunt maxime in acest stadiu al bolii.
0
09-07-2013, ora 00:21
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Buna seara,
@Lenusik...daaa, ai sanse de vindecare...urmeaza cu strictete sfaturile medicului oncolog.
Vei invata, ca si noi, cele in aceeasi situatie cu tine, sa traiesti si asa.
Intra pe sectiunea Histerectomie totala cu anexectomie bilaterala, citeste mai multe postari care, cu siguranta te vor ajuta sa treci peste acest impas.
Cere mai multe sfaturi si d-lui Dr.Raul Duke, este oncolog si ne-a fost de mare ajutor de-alungul timpului.
Iti doresc insanatosire grabnica, povesteste ne unde te-ai operat, ce varsta ai...
0
09-07-2013, ora 08:26
lenusik
Nu este medic/terapeut
lenusik
Multumesc tuturor pentru incurajari si sfaturi. Sint din Republica Moldova si am 29 de ani.Am fost operata la Chisinau.
0
09-07-2013, ora 15:08
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Cu siguranta te vei vindeca, esti tanara si organismul tau are puterea de a lupta...dar, inca o data, urmeaza cu strictete indicatiile medicului oncolog.
Multa sanatate.
0
09-07-2013, ora 17:45
lenusik
Nu este medic/terapeut
lenusik
SPER SI EU.VA MULTUMESC MULT.MULT

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.