cancer pulmonar

24-04-2009
marydor
Nu este medic/terapeut
marydor
buna ziua.
am si eu o intrebare si vreau sa ma ajute cineva daca se poate. pe buletinul de analize al mamei mele scrie: fragmente de pleuraparietala cu intinse infiltrate de adenocarcinom moderat diferentiat (G2) si zone de necroza. stim despre ce e vorba dar vreau sa stiu daca se mai poate face ceva.sant disperata si nu stiu incotro sa o iau.mai greu este ca ea nu stie inca nimic si ar trebui sa inceapa tratamentul cu citostatice.nu stiu cum sa ii spun ptr ca a lucrat in sanatate si o sa-si dea seama. ce ma sfatuiti?
3 comentarii
0
24-04-2009, ora 22:54
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Da cautare (cu incredere ) pe net dupa cartea " Tratamente pentru Cancer - Adolf Breuss)! vezi ca se gaseste si in Rom.!
Sunt mult mai multe de explicat, asa ca incearca, cu rabdare sa citesti careta sau tot ce gasesti despre Breuss!
Sanatate
0
25-04-2009, ora 09:42
marydor
Nu este medic/terapeut
marydor
nu te supara ca te intreb dar adolf breuss si rudolf breuss e unul si acelasi scriitor?eu am gasit pe net despre rudolf breuss
0
28-04-2009, ora 14:15
elena_mimi
Nu este medic/terapeut
elena_mimi
Ma numesc elena si sant din uricani hunedoara la mama i sa pus diagnosticul de tumoare pulmonara acum face citostatice mai are peste o saptamana ultima cura.am vrea sa o operam la TG. MURES ce sanse sant de reusita ?Si ce riscuri sant? va multumesc si astept raspuns urgent.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.