cancer pulmonar

90 comentarii 1 23 Înainte ›
0
10-02-2012, ora 19:52
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
"raze cu cobalt" imi imaginez ca a facut pe creier, nu ?
din pacate NU poti sa o faci bine, nimeni nu poate. tot ce se poate este un tratament care sa-i mai castige putin timp si sa-i mai amelioreze din simptome. daca nu a facut iradiere pe creier, atunci asta trebuie sa faca. daca a facut, nu mai poate sa urmeze decat un tratament care sa-i scada tensiunea intracerebrala, cu DEXAMETAZONA si MANITOL, sub urmarirea unui cadru medical, eventula intr-un spital de ingrijire terminala, unde sa i se trateze si eventuale alte suferinte. daca totusi starea ei este destul de buna (poate sa mearga, nu este imobilizata la pat, are niste analize cat de cat bune, etc) poate fi incercat si un consult la un medic oncolog care sa-i mai prescrie o linie de tratament chimioterapic, eventual cu un medicament numit TOPOTECAN. de operatie din pacate nu poate fi vorba...
cand a vazut ultima data un oncolog si ce vi s-a spus ?
0
11-02-2012, ora 11:23
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
Buna ziua. Dl dr, lasati pers care vor sa faca pe desteptii, nu va enervati ! e plina lumea de ATOTCUNOSCATORI ! Dati ne noua celor mai plapinzi ajutor daca puteti ! Zi buna.
0
11-02-2012, ora 12:07
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
liliana, imi pare rau, despre ce vorbim ? nu inteleg la ce te referi... mai sus a scris o persoana despre o ruda cu cancer bronhopulmonar cu celule mici cu metastaze cerebrale si i-am raspuns. sunt putin confuz...
0
11-02-2012, ora 18:49
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
era un "Marius" care vb pe o alta pagina...
0
11-02-2012, ora 20:05
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
Ce vroiam sa va zic...asta noapte, a inceput durerea de cap ! Astazi a continuat chiar si dupa manitol si dexa... durerea spatelui, a pulpelor.nu stiu cum sa fac ? dr oncolog, mi a dat un plasture pt 72 ore cu morfina, spunindu mi sa l am pt orice eventualitate...dar sa notez data, ora.sint intr o dilema mare ! fratele meu nu accepta boala lui mamica si ne contram tare! cum sa fac, dati mi un sfat va rog. Scuze inca o data. Credeti ca incep durerile si va fi cazul de morfina, nu va mai ceda durerea cu tramadol ? inebunesc !
0
11-02-2012, ora 23:32
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
din pacate progresia bolii, inclusiv cu progresia acestor simptome, este un lucru inevitabil. aceste simptome se poate spera sa fie controlate numai cu medicamente simptomatice, dintre care unul foarte bun este, pe langa dexametazona si manitol, in doze posibil din ce in ce mai mari, plasturele cu Fentanyl si alte preparate morfinice. tramadolul poate foarte bine sa nu isi mai faca efectul, fiind depasit atat ca doza cat si ca substanta.

ce vrei sa spui despre faptul ca fratele nu accepta boala mamei ? poate nu stie prea clar despre ce e vorba. singurul sfat pe care vi-l pot da este sa gasiti fie un centru tip hospice sau specializat in ingrijirea paleativa a bolnavilor terminali; o alta varianta este sa faceti un dosar (tot prin oncologul vostru) pentru ingrijire la domiciliu.

imi pare rau pentru lucrurile prin care treceti, dar trebuie sa va pregatiti pentru ca ele vor evolua in aceasta directie si nimic nu le poate opri. e putin probabil ca exista ceva care sa le incetineasca macar.

mult succes si curaj !
0
12-02-2012, ora 10:50
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
am plasture de 0, 25, dar cum va spuneam, nu sint inteleasa de frate, nu crede in boala lui mamica ! este de o rea intelegere, sa certat cu dr oncol, se contrazice cu noi pe tema bolii, nu vrea sa i pun plasture...sint intr o sit f delicata...mi a zis..dupa ce moare mama, ii fac autopsie si i voi da pe toti dr in judecata, ca mama nu a avut cancer ! el e avocat...m am saturat ! nimeni nu a aj la o disc coerenta cu el, nici surorile lui mamica, nici sotul meu, eu nici macar ! dr de fam am adus o sapt trec pt el practic...voia sa i scot dexa sau insulina, de asta am adus o ! sa contrazis cu dr 2 ore...eu ii voi pune plasturele, e val 72 ore...imi cer scuze pt explic mele, dar nu mai rezist.simt ca am 80 ani, sint epuizata, term obosita si nu ma pot controla din plins si nervi...astept o scinteie si fac bum...in speranta ca ma intelegeti, va multumesc. nici pt iradiere nu e de acord, daca pt plamin nu sa putut, capul nu i tot din corp ? cum de se poate ? cred ca era beat dr...asa mi a zis...dar eu am incredere in Dumnezeu, ma rog sa o pot duce si aduce inapoi pe picioarele ei, asa greu cum merge mamica.dor sa nu se agraveze intr o sapt, caci prima cond e sa nu fie leguma ! si am speranta ca o mai duce macar 1 an !
0
12-02-2012, ora 13:55
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
ma tem ca, la situatia pe care o descrii, 1 an este ceva mult peste asteptarile plauzibile, extrem de mult.

referitor la situatia cu fratele tau, o singura intrebare am: faptul ca are DURERI este totusi de netagaduit, chiar si pentru el. atunci, de ce nu accepta un medicament menit sa-i scuteasca aceste dureri ? ce are de castigat, chiar si ipotetic ? nu este rezonabil si trebuie sa vada asta!

lucrurile, in definitiv, se pot rezolva foarte simplu altfel: toate deciziile referitoare la tratament ii apartin strict MAMEI tale. daca este constienta si se poate vorbi cu ea si poate primi explicatii despre starea ei si ce i se intampla, si ea decide sa accepte tratamentele recomandate, fratele tau nu mai are nici un cuvant de spus, oricat de tulburata i-ar fi judecata de presiunea emotionala si oricat de tare ar nega toate lucrurile. daca mama ta este constienta inca, rezolva lucrurile vorbind cu ea, te rog! este singura cale.
0
12-02-2012, ora 14:48
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
Ceea ce nu v am spus...mamica nu stie de ultimul rez...meta cerebral ! restul stie pe departe...nu pot sa i spun ! momentan e constienta, dar nu in totalitate ! iar ea nu poate lua decizii, nu a luat niciodata de una singura, mai ales in fata lui fratele meu.si cind o suna, intra intr o stare de neliniste.face cu ea tabla inmultirii la tel, iar cind vine la mine, mamica fiind la mine, face gimnastica cu ea ! Prin faptul ca rasp la tabla inmultirii, e constienta...parerea lui, a mea nu i ! A sta ar insemna ca 24 din 24 treb sa fac tabla inmultirii ? La dureri si stari de greata inteleg ca ar trebui sa fac impartirea... ea sta doar in pat, cu exceptia mersului la baie si masa, iar cind se intoarce...nu mai ere aer, se sufoca ! Nici ap de O2 nu intelege ca i vital pt ea ! Nu mai am putere sa ma contrez cu el, nu int ca din 2 in 2 ore o frec cu crema de durere, nu int nim ! nu am mai dormit o noapte intreaga de 3 luni si... deja m am obisnuit, la 02 ii fac insulina, iar dupa aia impachetari cu creme si i dimineata.la 7 cind treb sa ma trezesc, sint ca si mahmura, stam inafara orasului si treb sa duc copilul la liceu si sotul la serviciu...apoi vin acasa, nu stiu ce se poate intimpla si am nev de masina...oricu i am facut baie si i am aplicat plasturele...Doamne ajuta sa i mai stea durerea, nu pot sa i fac piafen a la long, are pr si cu inima. Vedem ce va fi...poate am exagerat cu limita de viata, dar speranta moare ultima ! Taticul a decedat in 2000, e singura pe care o mai am ! ASI TINE O TOATA VIATA MEA VIE, daca s ar putea...V am pov iar din romanul vietii mele.Scuze ! va doresc multa sanatate si va multumesc ca existati si ma ajutati cu cite un sfat, o vb...Pt mine, face ENORM !!!!
0
12-02-2012, ora 17:56
Loredana Henciu
Nu este medic/terapeut
Loredana Henciu
Buna Liliana,

Nu trec personal printr-o situatie asemanatoare, insa cunosc cazuri.

Intr-adevar este o situatie grea atat pentru tine cat si pentru fratele tau, avand in vedere ca mama e singurul parinte in viata. Tu vezi situatia intr-un anumit fel pentru ca din cate am inteles sta la tine, iar fiecare vede din punctul lui de vedere sau poate fratele tau e o fire mai sensibila, mai mamoasa...Oricum este o situatie greu de acceptat psihic si emotional. Poate pentru tine situatia mamei e clara, poate pentru el nu si vrea sa nu aiba regrete mai tarziu si sa fie sigur si cu constiinta impacata (indoielile te omoara psihic si e bine sa scapi de ele ca sa nu regreti mai tarziu sau in general... fiind vorba de autopsie) ca diagnosticul e corect iar tratamentul de asemenea, pentru ca trebuie sa recunoastem ca exista cazuri atat pe acest forum sau cazuri necunoscute sau auzite de fratele tau in practica (din cate am inteles e avocat), in care analizele nu au fost facute corect pentru ca si doctorii fac greseli si atunci chiar ei ar trebui sa sugereze repetarea lor pentru a fi siguri de diagnostic si de tratament, deoarece pacientul bolnav de cancer nu ia aspirina sau paracetamol care sa nu ii afecteze organismul in cazul in care diagnosticul nu a fost corect.

In ceea ce o priveste pe mama ta, eu consider (parere personala) ca ar trebui sa stie exact starea ei de sanatate, doar asa poate lupta stiind ce are, altfel ea crezand ca nu e grav si din cate am inteles a ramas si fara sot de cativa ani, e normal sa fie o fire mai independenta, obisnuita sa-si faca singura lucrurile, de aceea bolnavul e bine sa stie (repet, parerea mea), el poate lupta cel mai bine pentru viata lui.

Trebuie sa va incredeti in Dumnezeu si sa fiti cat mai aproape de El cu sufletul si gandul, pentru ca doar El este in masura sa judece si El vede sufletul fiecaruia.
Dumnezeu sa va dea putere atat tie cat si fratelui si multa sanatate mamei!
0
12-02-2012, ora 20:43
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
buna Loredana. Eu nu contest parerea nimanui ! perf. Dar, aici e vb de un diagn si un trat de 2 ani.timp in care ai timp sa intelegi ! nU DISCUTAM DE MALPRAXIS SAU DE O DURERE DE DINTI, CARE SI AST E IMP. Daca e o eroare...atunci vb de analize de singe sau o formula leucocitara, ok ? Nu de RMN si CT care sint in nr de 8.si asa, poti lua cd ul si mergi la 10 dr imagologi si te convingi...dar, nu contrazici pe de rost, asta nu ai inteles. Eu inteleg perf ca ar putea fi sentimentalism, m as bucura, dar sit nu e roz, el nu crede si basta ! Cit despre parerea pers ca ar trebui sa stie..chiar nu i cazul, parerea mea e sfinta ! Daca ar sti nu ar mai lua pastile si nu ar mai face perfuzii, eu imi stiu mama, e o fire dependenta de noi ! Sanatate.
0
12-02-2012, ora 21:27
Loredana Henciu
Nu este medic/terapeut
Loredana Henciu
Daca am deranjat imi cer scuze. Dar, din cate am inteles din mesajele anterioare mama ta urmeaza tratamentul. Sa inteleg ca fratele tau se opune si de aceea nu il mai poti administra? Daca da, atunci e o problema si trebuie remediata, iar daca nu se opune, atunci cum am zis anterior, fiecare cu parerea lui si cu modul de a accepta situatia. Important e ca mama ta sa urmeze tratamentul corect.
Referitor la ultimul aspect mi-e greu sa cred ca o persoana nu vrea sa lupte pentru a trai. Sa inteleg ca atunci cand a aflat prima data ca are cancer a reactionat cum ai zis: nu isi lua pastilele si nu vroia sa faca tratamentul cu citostatice?
Ati incercat sa o duceti la un psiholog?
0
13-02-2012, ora 08:49
adeiana
Nu este medic/terapeut
adeiana
si tata are acelasi fel de cancer, fara metastaze inca, as vrea sa stiu de unde ati luat siropul Noni si aloe vera si cum l-ati administrat sa-i dau si eu tatalui meu ?
0
13-02-2012, ora 12:28
danymezei
Nu este medic/terapeut
danymezei
Va multumesc mult d-nule doctor pt raspunsul dvs. ! In data de 21.02.2012 trebuie sa ma prezint cu ea la o alta tura de citostatice si posibil iradiere cu raze cobalt la creier. Atunci am sa am mai multe detalii pt ca o sa reia analizele si am sa revin cu o descriere amanuntita!! Sper ca d-na doctor sa ma primeasca cu ea la citostatice pt ca am vb si cu dansa la tel.mi-a prescris niste xanax si fenobarbital, dar dansa spune ca e posibil sa nu i le faca (citostaticele)daca nu e lucida, desi starea fizica e buna( se plimba, mananca f bine )!!
Suna poate ciudat, dar credeti ca d-na doctor ar putea sa-mi dea un pronostic in privinta timpului care il mai are de trait mama mea??
P.s: Va multumesc inca odata si am sa revin cu detalii privin starea ei!!
0
13-02-2012, ora 13:05
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
Buna ziua d le dr. Dupa cum v am zis i am pus plasturele fentanyl 25 ieri la prinz. Toata ziua si toata noaptea inclusiv astazi am frecat o cu o crema cu ardel iute care o incalzeste si e buna. Ce se intimpla ? e posibil sa nu si faca efectul ? sa nu fie suficient ? pot sa mai suplimentez cu tramadol ? Nu mai stiu cum sa fac ! Sa renunt la plasture ? Ajutati ma, d le dr, va rog. Dr oncolog e liber pina joi...Astept un raspuns. Va multumesc.
0
13-02-2012, ora 20:04
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
este posibil ca doza sa fie insuficienta si sa trebuiasca crescuta si asociata si cu alte medicamente. s-ar putea ca adaugarea tramadolului sa nu fie cea mai buna varianta, dar cred ca merge incercata o pastila in plus fata de plasture, cu conditia sa fie de 50 mg, nu de alta concentratie. nu renuntati la plasture, daca il toreleaza, sfatul meu !
0
15-02-2012, ora 22:47
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
Buna seara, d le dr. Astazi i am schimbat plasturele, nu i am dat nimic in plus de durere, dar nu mi mai simt miinile de amorteala.am frecat o pe picioare si pe spate, nu exagerez, dar la 2 ore max. Abia miine vine dr onc si voi merge sa vad ce mi zice...sa nu intelegeti ca nu am avut incredere in vb dv ! Oricum, starea nu i in bine, a avut st de somnolenta f mari, ststea 1 ora treaza, o frecam apoi adormea...e bine sa doarma atit de mult ? Se plinge cind o intreb daca o doare ceva...ca o doare tot corpul sau, , toatecelea, , ...simt ca sunt un om neputincios ! si mai zice ca se simte obosita ! I AM MAI LUAT ASTAZI ZEOLIT, si am gasit un medicament NEURO OPTIMIZER.formula inovativa pt refacera si imbunatatirea f ctiilor cerebrale.care spune printre altele ca reduce edemele si imbunat circ cerebrala ! accelereaza refacerea neurolog dupa interv chirurgicale, traumatisme cerebr sau craniene, imbunatat orientarea temporo spatiala, prot nerv optic de agresiunea pres intraoculare crescute, reduce demielinizarea, red anxeitatea, stres, depres, imbunat f ctiile cerebr in hipoxie.ce parere aveti ? NU i asa ieftin...sa l iau pt mamica, o aj ??? ast un sfat de la dv.Va mult frum. Seara buna si multa sanatate !
0
15-02-2012, ora 23:01
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu trebuie sa spui chestii de genul "sa nu credeti ca nu am avut incredere in ce mi-ati zis" si nu stiu ce. sa stii ca eu te-as condamna foarte tare daca ai sta doar in baza discutiilor pe internet, fie si ale noastre, si nu ai apela la un medic IN REALITATE, pentru ca, reiterez, orice discutie pe internet NU poate tine loc de consultatie si act medical !

despre zeolit si neuro optimizer si nu stiu ce, ma tem ca nu sunt persoana sa-ti dau sfaturi sau indicatii. nu sunt medicamente adevarate, iar medicii nu au voie prin codul lor deontologic sa prescrie medicamente "alternative" care nu sunt dovedite ca eficiente. dupa parerea mea strict personala sunt niste porcarii inutile care oricat de ieftine ar fi, tot nu fac banii. mai mult nu-ti pot spune.
0
16-02-2012, ora 21:07
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
buna seara. AM INTELES! Miine vine sa o vada dr oncolog acasa, nu prea e de acord cu iradierea. Daca nu e in masura sa reziste la drum, la raze...vedem miine. Nici eu nu vreau sa o chinui inutil ! Sint intr o situatie f critica ! NIMENI NU SE PRONUNTA, NIMENI NU MA INCURAJEAZA,.! Chiar si dr DEDIU astazi cind l am sunat a stat pe ginduri, apoi mi a zis sa l sun in 15 min...timp in care a sun pe dr oncol a mamei cerind citeva detalii despre mamica, iar cind l am sunat mi a zis, , ne auzim miine la prinz, cind vei merge dupa dr x sa o duci la mama, si stabilim daca o aduci sau nu, , credeti ca nu ar mai fi cazul sau...? NU MAI INTELEG, CREDETI MA ! Starea ei se schimba de la o ora la alta, dim e binisor iar seara deja e total dif...dureri, nervi, aeriana total, repeta orice intrebare ii punem de citeva ori...mi este frica !
0
18-02-2012, ora 18:20
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
am revenit. nu merge la irad cerebr ! Nu i cazul, sunt meta cerebr multiple ! exista pos sa i faca mai rau ! probabil asta i ghinion sau noroc? nu mai stiu ce sa cred. dar, bine nu poate fi. durerea e potrivita, poate suportabila.nu mai stiu daca o doare ca o doare sau ca asa crede ea.eu o frec cu crema cind zice ca o doare. I am pus o femeie de sapt trecuta si sa obisnuit cu ea, pina la prinz cind aj fata de la liceu. Totusi, sper ca va fi bine, sper.DUMNEZEU E MARE PT TOATA LUMEA !!! Sanatate la toata lumea !
0
18-02-2012, ora 18:28
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
buna Adeiana. Cum se simte tata ? Ce noutati ai ? Sanatate multa ii doresc ! si voua, multa putere ! E asa de greu, numai copil sa nu fii...in sit din astea grele ! SEARA BUNA.
0
19-02-2012, ora 11:46
liliana mihalache
Nu este medic/terapeut
liliana mihalache
Buna ziua. Dl Raul, sinteti sup cumva pe mine ? POATE AM GRESIT CU CEVA...DAR NU INTENTIONAT ! Mamica e din ce in ce mai rau ! Ce se intimpla daca va face zilnic manitol cu dexa, algo.B1 b6 si vit C ? Ar ajutao ? E normal sa doarma, mai tot timpul ? Partea dreapta parca nu i a ei... abia tiriie picorul dupa ea, dar in pat nu are putere sa l miste. astazi, nu a putut sa stea in fund la masa, i am dat mincare in pat. o dor toate cele.ce mai pot sa fac ?? in speranta ca nu sinteti sup pe mine, va mult si astept un rasp de la dv.
0
20-02-2012, ora 20:13
adeiana
Nu este medic/terapeut
adeiana
buna liliana, multumesc de intrebare, nu am scris nimic caci am citit ce probleme ai tu cu mama ta si imi pare tare rau, tata deocamdata nu e asa grav dar nu stii la ce sa te astepti de la o zi la alta.
Tata a inceput din nou cu citostatice, (a facut prima sedinta la Cluj caci acolo mergem de fiecare data) deoarece dupa examinarea la CT s-a gasit o formatiune nodulara de 2.5 cm centrata pe br.lingulara.Acum face Topotecan 1.2 mg/mp cu protectie de antimetice, dexametanoza, antihistaminice. Acum sta cate 5 zile la o sedinta de citostatice, inainte statea doar 3 zile, asta sa insemne ca e mai grav?
El momentan se simte, , bine', ( nu stiu ce poate insemna bine la asa o boala), mananca, face miscare, mai lucreaza cate ceva (el sta la tara), nu sta la pat.
Sanatate multa ii doresc si mamei tale si astept sa scrii vesti bune !
0
20-02-2012, ora 20:16
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
liliana: nu m-am suparat si nu cred ca ai gresit cu nimic. insa nu mi-ai mai pus nici o intrebare cu care sa te pot ajuta, mai mult decat am discutat pana acum. daca este sub efectul sedativelor, e normal sa fie somnolenta. daca are edem cerebral, dupa cum am mai discutat, desigur ca o ajuta dexametazona si manitolul. la fel am discutat si despre ce mai poti sa faci, si anume extrem extrem de putin.
nu vad de ce as fi putut sa ma supar. ca nu mai am foarte multe de spus... dpdv medical... asta e alta problema, pe care o stii si tu.
0
21-02-2012, ora 20:05
Stoica Adela
Nu este medic/terapeut
Stoica Adela
Buna ziua ! Va rog sa ma lamuriti cu ceva. O ruda de-a mea a facut niste analize si rezultatul a fost exprimat asa :

Mici fragmente de biopsie reprezentate de epiteliu tip pavimentos stratificat cu leziune de tip carcinom scuamos intraepitelial ; pe unul din fragmentele examinate se observa subepitelial un tesut fibro-vasculo-conjunctiv cu o insulă de invazie de carcinom scuamos. (o pata pe plamanul stang de 2 cm)
Problemele au inceput de cateva luni si simptomele erau asa cum am descoperit pe net : raguseala, tuse, oboseala, transpiratii in zona gatului, iar in ultimul timp a si slabit. Cat e de grav ? Se poate opera ? Se interneaza peste cateva zile. Va rog sa ma ajutati sa stiu in ce situatie ne aflam !
0
21-02-2012, ora 23:30
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
diagnosticul este de cancer. din pacate daca e operabil sau nu, asta nu se poate spune decat pe baza a cel putin unor investigatii imagistice mai detaliate, un examen CT de torace si abdomen, eventual si cerebral, poate o scintigrafie osoasa, dupa cum poate recomanda un consult oncologic. ce informatii aveti de la medici despre ce urmeaza/ar trebui facut ?
0
22-02-2012, ora 12:38
Stoica Adela
Nu este medic/terapeut
Stoica Adela
Abia a primit rezultatul pe care l-am postat anterior. De acum urmeaza sa se interneze si sa faca tot felul de investigatii. Voiam sa stiu daca e in faza incipienta si nu s-a extins ce sanse sunt ca tratamentul sau operatia sa aiba succes ? (Analizele la singe i-au iesit bine)
0
22-02-2012, ora 22:10
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
daca este un cancer in faza incipienta, operabil, sansele de vindecare sunt FOARTE BUNE. reiterez: sansele de vindecare nu tin doar de o operatie realizata cu succes, dpdv tehnic. intervin si alti factori, cum sunt cei ce vor fi vizibili pe buletinul anatomopatologic de dupa operatie, stadiul in care e boala (chiar si stadiile incipiente pot fi variate, ca extensie), etc.
ati facut un examen CT macar ? unde se va interna ?
0
23-02-2012, ora 12:47
Stoica Adela
Nu este medic/terapeut
Stoica Adela
A facut o radiografie la plamani si acolo se vede o pata nu foarte mare la plamanul stang. Prea multe nu stiu deocamdata. Se va interna la Focsani ca am inteles ca nu are voie sa se interneze in alt judet, cel putin pentru inceput.
0
23-02-2012, ora 20:49
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
"nu are voie sa se interneze in alt judet" este o fabulatie! nu e adevarat. cine ti-a spus asta si in ce context ?

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
90 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.