Cancerul poate fi invins!

36 comentarii 1 2
0
11-07-2011, ora 19:41
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
da, amice, asa mai vii de acasa. adica trebuia sa ne spui si noua din prima ca biblia ta e "studiul china", inca o porcarie de spalat mintile celor care si asa au ceva urme doar pe interiorul craniului...
vorbesti de "studiile voastre" de parca voi sunteti o organizatie secreta si oculta, care detine adevarul suprem si pe care voi il impartiti dupa cum credeti de cuviinta. adevarul e ca porcariile la care faci referinta si pe care un tip ca radicus cu minimul de efort ti le-a daramat in 2 timpi si 3 miscari te reprezinta si pe tine si pe "voi".
cat despre limbajul meu, ma exprim cum vreau si cum imi place si e libertatea mea absoluta sa fac asta. la fel, subtirenia cu a incerca sa ma faci cumva sa ma simt vinovat pentru ce cadouri primesc de la pacienti, iarasi nu tine. nu numai ca NU ma simt vinovat pentru asta, dar ma mai si mandresc cu relatia mea cu pacientii mei, iar cand ei gasesc ok sa-mi faca diverse cadouri, eu nu ascund asta si nu voi da nas niciodata cuiva care sugereaza ca asta e ceva gresit, indiferent ca as avea salariul pe care il am acuma sau de un milion de ori mai mult!
despre subiectul tau preferat, ukrainul, concluzia e simpla: recomanda-l cui vrei tu si simte-te fericit in iluziile tale! fiecare e liber sa faca ce vrea, sa creada ce vrea si sa spuna ce vrea, chiar si sa creada ce vrea. tu spui ca e panaceu, eu spun ca nu s-a dovedit asta, ba chiar ce s-a incercat indica chiar contrariul. cine are urechi de auzit, sa auda!
0
11-07-2011, ora 20:44
domysan
Nu este medic/terapeut
domysan
:)) RaulDucke, ori este prea dificila limba romana ori de fiecare data intelegi gresit :)) Am spus eu cumva ca biblia mea e Studiul China? Iarasi o inventie de-a ta... :)) pentru tine si asta e o porcarie... Ok. Spune tu, ce consideri ca nu e o prostie... sa citesc si eu ceva mai interesant scris de tine, pentru ca pana in momentul de fata nu ai facut altceva decat sa "stai pe banca" si sa comentezi, ori ce spun eu, ori ce spune radicus... Spune si tu ceva, care sa foloseasca.
Din cate observ interpretezi total gresit majoritatea afirmatiilor de aici. Ca sa te ajut in aceasta privinta o sa iti spun detaliat, o sa fiu mai explicit, pentru ca sa intelegi si tu. Nu suntem nici o organizatie oculta, iar cuvantul secta din cate stiu eu se foloseste in domeniul religiei, deci nu este cazul. Nu stiu ce vezi tu daramat :)) radiucs si-a exprimat opinia si a prezentat niste aspecte veridice in ceea ce priveste un studiu clinic, aspecte cu care sunt perfect de acord. Acest fapt nu contesta insa efectul Ukrainului IN VITRO si nici IN VIVO. Problema este modul in care au fost organizate cateva studii. Punct. O sa te rog pe viitor sa citesti, desigur in cazul in care doresti, mai atent ceea ce scriu. Nu am facut referire la cadouri de la pacienti :)) ci la cadouri de la companiile farmaceutice, prin care uni medici prescriu medicamente care nu pot fi acoperite de casa chiar daca se poate folosi si altceva. Hello!!! Nu te-am acuzat direct. Era o observatie a faptelor care sunt in sistem. Deci reia fragmentul, pentru ca sa intelegi la ce ma refer. daca nu las-o moarta. Nu am condamnat si nici nu o sa condamn daca un pacient face o mica atentie unui medic. Este un gest de multumire. Totusi reciteste comentariul sa vezi la ce m-am referit. In ceea ce priveste Ukrainul poti sa fii sigur ca o sa iti dai seama mai tarziu ce inseamna acesta. referitor la vocabularul tau, ti-am atras atentia pentru tine. Pentru imaginea ta. ;) UKRAIN NU E PANACEU :)) Si aici introduci cuvinte pe care nu le-am spus niciodata. PANACÉU, panacee, s. n. = Medicament despre care se credea odinioară că vindecă orice boală. [Var.: (înv.) panacée s. f.] - Din lat. panacea, fr. panacée. Sursa: DEX '98 :)) Ma uimesti cu ce tampenii debitezi. Eu vorbesc de Ukrain ca tratament antitumoral, tu deja esti la panaceu. in fine. Asta e. Viata e grea pentru unii.
0
12-07-2011, ora 00:48
radicus
Nu este medic/terapeut
radicus
domysan, nu mie personal trebuie sa-mi demonstrezi ca efectele acestui medicament sunt benefice. Mie degeaba imi arati, sper ca nu voi ajunge vreodata la situatia in care sa iau medicamente oncologice. Degeaba imi trimiti studii pentru ca nu voi putea face un review public pentru a-l intelege toti cititorii de pe topic, nu vor sti despre ce vorbesc; inclusiv cei care vor citi aceste randuri peste ani de zile. Altor persoane cu cancer sau care au rude cu cancer degeaba le trimiti studiile pentru ca nu vor intelege mare lucru din ele, probabil doar s-ar entuziasma ca exista o alternativa si mai multe sperante.
Parerea mea personala deja exista si nu cred ca poate fi schimbata. Doar studiile publice le putem dezbate aici. Din pacate, studiile publice despre ukrain ori nu demonstreaza efecte pe pacienti umani, ori sunt niste studii de amatori.
0
12-07-2011, ora 18:03
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
studiul china nu e studiu clinic.
poti sa vorbesti cat vrei despre efectul ukrainului IN VITRO, care este superb, dar din pacate lipseste cu desavarsire, cel putin de 20 de ani, pana la proba contrarie.
citeste ce vrei dar tine si tu minte ca nu esti medic si ca poate iti lipsesc unele notiuni, elementare chiar, care te-ar ajuta sa discerni mai bine intre miliardele de biti de informatie disponibili prin lume, mai ales pe internet! asta e primul lucru pt care exista diverse facultati, sa-i faca pe oamenii care trec prin ele sa inteleaga mai bine anumite lucruri.
ce poti sa-i mai ceri unui om care foloseste in scris expresia "hello!" ???
cu privire la ce fac eu pe aici pe forum, poate e cazul sa te uiti si pe alte topicuri, unde oamenii isi expun probleme adevarate si cer lamuriri punctuale...
0
14-07-2011, ora 22:20
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
scuzati-ma ca va spun tie domisan si cel ce se da medicul postati numai prostii!!!!!!!!!!
nu cred o iota in chestia cu cancerul poate fi invins
eu locuiesc in italia si cand am vazut postarile voastre cu venin de scorpion albastru si alte balivene am intrebat medicii specializati de aici si mi-au zis ca nici nu au auzit de asa ceva
mi-au zis sa nu imi mai fac sperante ca nu se poate vindeca cancerul in metastaza cu "potiunile"voastre!!!!
nu ne mai dati sperante degeaba mai bine lasati-ne asa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
apropo raulduke macar e realist nu ca voi "magicieni" ce atata va luati de raulduke lasati-ne pe noi cu aceasta boala sa murim linistiti
mai bn mergeti voi in china si experimentati pe voi si apoi veniti aici sa ne dati sperante noi santem disperati avem zilele numarate si voi ne amagiti!!!!!!!!!!
0
15-07-2011, ora 10:16
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
Topicul a fost inchis datorita degenerarii discutiei. Profitam de ocazie pentru a va invita la calm, seriozitate si decenta.

Va multumim.
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
36 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depistarea precoce a cancerului la femeie
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Un dispozitiv nanometric ar putea depista și supraveghea evoluția cancerului
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • Consumul ridicat de cafea a fost asociat cu creșterea riscului de cancer colorectal la bărbați
  • Cologuard - un nou test neinvaziv de screening pentru cancerul colorectal
  • Administrarea zilnică de aspirină scade riscul de cancer (meta-analiză)
  •