Cand imi suflu nasul imi iese ceva negru

11-12-2009
ada2113
Nu este medic/terapeut
ada2113
Tusesc de foarte mult timp (de cateva luni).Pana acum 2 saptamani era o tuse seaca iar apoi a devenit productiva. Am luat Coldrex, ketof, eurospal, peritol, si doar o zi doumox ca am facut alergie. Problema este ca de 4 zile cand imi suflu nasul imi iese ceva negru ca si cum as trage pe nas numai praf (numai ca eu nu stau in praf - stau f mult in interior afara foarte putin) si a inceput sa ma doara capul in partea dreapta in spatele ochiului insa doar dupa amiaza si doar cand ma misc. Daca stau nemiscat nu ma doare. Nu stiu ce sa fac pentru ca nu era doctrara de fam (este in concediu) si m-am speriat putin de acele secretii negre la nas. Unde ar trebui sa ma duc? A mai patit cineva asa?


Va multumesc
2 comentarii
0
11-12-2009, ora 23:07
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Consultati un orelist, probabil ca aveti sinuzita.

Multa sanatate!
0
10-09-2018, ora 14:35
Mateflo
Nu este medic/terapeut
Mateflo
Și eu sunt în aceeași situație! De 3 săptămâni tușesc groaznic. Pe langa tuse am avut și nasul înfundat dar nu am mers atunci la medic sperând să mi treacă. Într-un final vinerea trecută am mers la un control și mi a spus dr că am sinuzită. Mi-a dat antibiotic, paracetamol și un spray pt nas, biorinil care este foarte bun. Primele zile când aplicam îmi ieșeau mucozități galben_verzui. De aseară încoace îmi ies la fel niste firicele negre desi nu am stat in praf. Eu cred că de la sinuzită este.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.