Candidoza vaginala | Forumul Medical ROmedic

Candidoza vaginala

28-11-2018
Raluk20
Nu este medic/terapeut
Raluk20
Buna,
Am candida de vreo 6 luni de zile. Mi-am pus ovule cervugid vreo 5-7 zile cam 3 luni, m-am dat cu creme: Nidoflor, Clotrimazol, canesten si nimic. Imi trecea o saptamana si iar imi reaparea. Am facut 2 zile spalaturi vaginale cu un irigator, dar ma cam durea, cu toate ca nu il introduceam decat 2 3cm. Aseara am fost la doctor si mi.a zis ca am candida si mi-a prescris urmatorul tratament: Biguanelle gel, mastrelle dus irigator, Lomexin ovule 2 si Flucovim 150mg. A mai fost cineva cu acest tratament? Isi face efectul? M-am saturat sa dau banii pe atatea pastile si ovule si sa nu imi treaca. Astept raspuns. Va mulțumesc!
3 comentarii
0
04-02-2019, ora 01:24
AdinaMaria23
Nu este medic/terapeut
AdinaMaria23
Nu, nu functioneaza! Ma lupt cu ea de mai bine de 1 an..
0
12-09-2019, ora 23:01
Doct2016
Nu este medic/terapeut
Doct2016
Eu de 20 de ani.
trebuie sa facem imunoterapie.
0
14-04-2021, ora 11:14
Blue Flower
Nu este medic/terapeut
Blue Flower
Buna ziua fetelor!
Va spun tratamentul pe care l-am primit eu si pe care l-am auzit si la alte fete si care, in toate cazurile, a dat rezultate.
Ovule CERVUCID timp de 10 zile- pentru uciderea microorganismelor de tot felul - aplicate seara; urmatoarele 3 zile SOFTGYN - cate unul pe seara- pentru repopularea cu lactobacili, microorganismele bune. In timpul acesta aplicati seara si dimineata cu clotrimazol atat voi fetelor cat si partenerii vostrii. Dupa acest tratament de 13 zile in care nu faceti raporturi sexuale, si dupa care nu schimbati partenerul.Candida dispare ! Daca repaare sunt 2 posibilitati, ori partenerul v-a inselat si a v-a adus inapoi beleaua, ori nu ati igienizat lenjeria intima si prosoapele si v-ati reinfectat singura. Mult succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •