capsula de slabit

85 comentarii 1 23 Înainte ›
0
12-11-2008, ora 21:24
anick
Nu este medic/terapeut
anick
va scriam acum cateva zile ca m-am apucat de a doua cutie...am luat trei zile, am fost foarte agitata si m-am trezit intr-o noapte si n-am mai reusit sa adorm vreo ora...am facut pauza 3 zile si acum le-am luat din nou...de ieri simt o greutate in piept si un nod in gat si ma doare in cosul pieptului. Am facut o vizita medicului si m-am plans doar de simptome fara sa-i spun ce iau. Mi-a facut un ekg, totul e normal si mi-a zis ca e un atac de panica. M-a intrebat despre munca etc...si cand i-am zis ca am 5 luni de cand lucrez minim 12 ore pe zi intr-un stres continuu...mi-a dat sedatif pc si mi-a zis sa-mi dau demisia. Acum nu stiu ce sa fac...sa continui si sa presupun ca intra-adevar stresul e de vina si nu pastilele...Mai ales ca am luat deja o cutie fara probleme.
Va tin la curent
0
13-11-2008, ora 07:35
lori84
Nu este medic/terapeut
lori84
pt anik, asa e, atacuri de panica a facut si o prietena de a mea de la ele.ai grija/!nu mai lua!bafta!
0
15-11-2008, ora 13:11
kisssy
Nu este medic/terapeut
kisssy
buna fetelor,
arabellagirl.tu ti-ai comandat dupa net?????sunt bune????k o prietena de-a mea la fel a facut si si-a cam luat tzeapa.i-a fost foarte rau, vomita mereu, avea febra, n-a mai luat normal da asta dupa ce a stat in spital 5 zile pe perfuzii, iar eu mi-am luat din farmacie pt k mi-a fost frik sa iau dupa net(asa intentionam si eu), si si-a luat si ea acum 2 sapt odata cu mine si e ok adik a avut senzatiile stiute de majoritatea dar in nici un caz nu a mai vomat sau nu a mai ajuns in spital, nici astea nu sunt naturale clar au amfetamina, stie multa lume k multi care vand pe interne dau tzepe.doar pt a face bani pe sanatatea altora, capsulele arata la fel doar k nu au acelasi continut.Daca nu stiam despre ce este vorba nu va ma bagam, daca tu cunosti aceasta persoana si stii ca nu face astfel de magarii si mai ales dak tu ai luat de la el atunci zik k e ok, frumos gestul tau sa ajuti fetele, dar dak nu ai luat sau nu cunosti eu nu le-as recomanda la fete si nici tie, k Doamne-fereste nu stii ce se poate intampla si pt cele care isi iau din farmacii chiar daca dau 1 mil indicat e sa pastrezi bonul cum am facut eu, totusi e din farmacie si sa presumunem k ai pati ceva grav, duci capsula la laborator si daca constati k e contrafacuta sau are altceva in ea, te duci cu probele si cu bonul k ai luat astea din farmacie, pe cand dupa internet.nu stiu nu vreau sa se supere nimeni pe mine dar eu nu recomand daca nu cunosti persoana sau dak nu ai mai luat.Fetelor daca va ajuta cu ceva, pt k stiu k nu se gasesc in toate farmaciile, cele care sunteti din Bucuresti, eu le-am luat de langa mine eu stau in Berceni si le-am luat din p-ta Resita de la farmacia Dona, incercati la farmaciile Dona, si cele din provincie la fel incercati mai intai la Dona k majoritatea au.Va kiss si aveti grija, eu cred k v-am sfatuit de bine mai departe voi alegeti.
0
15-11-2008, ora 14:11
arabellagirl
Nu este medic/terapeut
arabellagirl
si eu am auzit diferite cazuri, eu iau capsula si nu am absolut nimic, ma simt chiar foarte bine, am auzit de la cineva cum ca o fata ar fi luat capsula si intr-o saptamana a slabit 10 kg, dar fata aceea nu manca nimic toata ziua, manca dimineata un mar si altceva nimic toata ziua e si normal sa se simta rau si sa ajunga la spital, din dorinta de a arata mai bine unele fete nu mananca nimic.Am avut o vecina care tot asa vroia sa slabeasca, avea cam 65 kg, mie nu mi se parea grasuta dar ea asa se vedea a inceput sa nu mai manace, manca dimineata un iaurt si ii era suficient a slabit intr-o luna 22-23 de kg si nu lua nici un fel de pastile de slabit, nici macar ceaiuri nu bea, incepuse sa-i curga sange din nas, ametea mereu, lesina, au internat-o la spital, nu mai putea manca tot dadea afara, nici un medicament nu o ajuta, si nu se mai oprea din slabit, a ajuns la 28 de kg medici nu ii mai puteau face nimic, o tineau in perfuzii si dupa o luna a murit.poate ati auzit si voi de cazul asta a fost dat si la stiri.Nu stiu cat de bune sunt capsulele astea eu le iau si nu am absolut nimic, daca ma voi simti rau de la ele o sa incetez sa le mai iau.daca doriti sa incepeti o dieta consultati un medic inainte va urez bafta si aveti grija de sanatatea voastra...
0
17-11-2008, ora 00:57
SIMEX
Nu este medic/terapeut
SIMEX
buna fetelor...am luat reductil 2 luni am slabit 15 kg in 2 luni...nu mai pot sa iau le-am intrerut pt k de o luna nam slabit decat 4 kg.si am scaune cu sange...aveti idee pot sa iau capusla minune? poopppppp MULTUMESC
0
17-11-2008, ora 10:29
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
salutare la toata lumea. Sfatul meu este sa nu comandati nimic de pe net sau de prin reviste deoarece este o mare teapa. Iar pt cele care nu au tolerat pastilele tineti o dieta fata paine, fara dulciuri si fara grasimi, smantana, carne de porc, preparate si cu siguranta veti slabi. Mancati carne de pui la gratar sau fiert cu salata de varza sau orice alta salta care va place, paste cu piept de pui, un ou fiert sau 2 pe saptamana, incercati sa evitati prajelile, puteti pregati carnea la cuptor in folie cu cativa cartofi, mancati iaurturi degresate si lapte degresat, ideea este sa nu va infometati, sa mancati putin si des, si mai ales sanatos, in momentul cand va ridicati de la masa sa aveti senzatia ca v-ati potolit foamea nu ca sunteti pline de nici nu puteti respira. Si beti apa plata. Iar dimineata inainte de a manca ceva beti un pahar de suc de portocale cu grefa (stoarceti una sau 2 portocale si o grefa ) Acesta nu e tocmai un regim, este un mod de viata mai sanatos, care ajuta la pierderea kg in plus si mentinerea greutatii. Numai bine.
0
03-12-2008, ora 22:19
anick
Nu este medic/terapeut
anick
Buna din nou! Ma simt datoare cumva...Daca tot am inceput sa va povestesc macar sa va zic pana la capat. Nu m-am lasat si m-am apucat din nou de pastile. Am luat 5 zile, doua zile pauza (m-am trezit tarziu si nu cred ca e bine sa iau pastila in toiu zilei) si am continuat inca trei zile. Efecte? Un pic agitata in primele 2 zile ca dupa o cafea tare, am scapat de 2 kilograme si de senzatia de foame. Vreau sa mai iau cam 2 saptamani si sa trec dupa la una la 2 zile, una la 3 etc...M-am prins ca nu e bine sa te lasi brusc. In timpul asta mi-am facut si niste analize, aflu rezultatul saptamana viitoare, sunt si eu curioasa. Zilele astea mi-am tot verificat tensiunea si pulsul si in ciuda agitatiei valorile sunt normale.Recomandari? Incercati dar pe riscul vostru...si supravegheati-va atent in primele zile.
0
04-12-2008, ora 00:59
kisssy
Nu este medic/terapeut
kisssy
buna fetele, dupa ceva timp,

N-am mai scris demult, dar va scriu acum, a trecut 1 luna si ceva, am avut stari si stari(nimic grav), mai am vreo 4-5 pastile k de la o vreme le-am rarit adik iau una la 2-3 zile(pt k nu mai tin cont sau nu mai acord asa importanta tratamentului), esential.cand am inceput sa iau aveam vreo 59 kg si 800 gr, azi(03.12.2008), m-am cantarit(seara)aveam53 kg si 900 gr, deci am slabit ceva ceea ce sincer va zic NU ma asteptam, ma simt mult mai bine acum, doar k uneorii sunt slabita dar asta pt k nu manac, cand mananc e f ok si deocamdata cat am facut pauze am continuat sa slabesc nu am stagnat.iar primele zile sunt destul de ciudate pt fiecare, iti dai seama de efectul pastilelor, eu deja sunt obinuita pt k s-a acomodat organismul cu capsula si banuiesc cu amfetamina pe care o contine(in cantitate mik bineinteles), am unele zile mai agitate cum spunea si anickmai sus, sunt ba nervoasa, ba aeriana dar asta nu de durata, deci fetelor.ganditi-va ca atunci cand incepeti un tratament de genu va asumati un risc, poate sa fie ok sau poate sa nu fie, la mine din fericire a fost, va urez succes si again va zic.sanatatea e pe primul loc.kisss u allll
0
05-12-2008, ora 09:57
alisu
Nu este medic/terapeut
alisu
Buna.Citesc de f multa vreme forumul acesta si cu multa greutate m-am hotarat sa scriu si eu. Dupa ani si ani de diete cu si fara efect m-am hotarat sa iau si eu capsula "minune". O iau de 2 saptamini. In prima saptamina ca la toata lumea aceleasi efecte adeverse: palpitatii f mari, uscaciunea gurii, ameteli, insomnii. Apoi 'minune" dupa 6 zile de chin au urmat 4 zile in care m-am simtit excelent. Nu stiu cat am slabit (nu m-am cantarit dar se vede la haine ca am dat jos vreo 2-3 kg. Sunt la a 15 pastila si ieri am crezut ca mor. toata ziua am avut palpitatii la inima, senzatie de lesin 9nu am dormit toata noaptea0, mi-a amortit partea stanga si m-i sa umflat limba in gura. Intradevar ieri nu am baut decat un pahar de apa toata ziua. Se poate sa-mi fi fost asa de rau din cauza ca nu am baut lichide? De azi incerc sa iau o pastila la 2 sau 3 zile? Credeti ca functioneaza?
0
05-12-2008, ora 11:41
kisssy
Nu este medic/terapeut
kisssy
Buna.

Alisu.bineinteles ca daca nu bei lichide si nu manaci nu esti ok.si eu am simtit pe pielea mea, dar apoi am aplicat metoda putin si des...iar cu lichidele nici nu se pune problema, corpul trebuie sa se hidrateze si daca tu nu ii dai lichide.ce sa faca si el reactioneaza altfel decat normal.eu zic ca lichidele sunt foarte importante...si mai ales in tratamentul cu capsula.apa plata are un rol ffff importantEu.crdeti-ma nu suportam apa plata ba chiar radeam de cei care obisnuiau sa bea(gandeam sunt atatea bauturi bune si racoritoare cum sa bei apa chioara), stiu e penibil si e o prostie dar o detestam, iar acum pot sa zic ca am terminat tratamentul si beau in continuare, nu pot bea coca-cola sau mai ales acidulate.Si inca ceva.primele zile umblam cu sticla dupa mine(si acum la fel)daca fumam jumate de tzigare sau purtam o discutie dupa 10 cuv trebuia sa beau apa, plus transpiratii noaptea(ceea ce este f bine, pt k elimini)dar la fel daca vrei sa transpiri trebuie sa bei lichide k sa poti elimina toxinele, grasimile etc.Un sfat.poate va foloseste, nu am mai intalnit prb asta la cineva si nici discutia nu s-a adus, beam foarte multa apa, era ok, doar ca la cata apa aveam in stomac nu pueam sa bag nimic in gura(ceea ce nu e bine, clar)si pe deasupra mergeam si simteam cum se plimba apa prin stomac, nu eliminam si ma durea si stomacul cand luam cate o gura de apa, pana cand intr-o zi.poate veti rade.dar e adevarat, bunicii mei beau numai apa plata Vittel, am incercat si eu o zi am baut doar Vittel, nu credeam k exista vreo diferenta la apa plata, doar de marci, credeti-ma ca exista.si una mare.NU SE COMPARA.este super filtrata, nu mai ma dare nimic, de atunci am fost ok indiferent cata apa beam.Deci recomand apa plata VITTEL(poate radeti dar are un rol imp apa plata pt tratament si asta stim toate), intr-adevar este mult mai scumpa dar printre alte multe produse scumpe aici chiar se simte calitatea.Pt cine are sau va avea aceasta prb le recomand, mie una mi-a facut f mult bine.Va kiss si Alisu.bea multe lichide si manaca, eu am slabit 6 kg, dar am baut f multa apa si am mancat cat am simtit eu ca imi ajunge pentru a nu ma simtii rau.Kisss u alll
0
13-12-2008, ora 22:46
laviniqk_24
Nu este medic/terapeut
laviniqk_24
Citesc si ma minunez. de ce nu spune nimeni daca inainte de a incepe "cura" cu capsula de slabit a tinut o altfel de cura si s-a apucat brusc de aceasta? Eu iau aceste capsule de ceva vreme si nu am nici o problema.Ma trezesc in fiecare dimineata la ora 5, plec la servici la ora 6 si ajung seara la ora 20. calculand lucrez aproximativ 11-12 ore pe zi si mananc cand apuc, ce apuc...napolitane, biscuiti, bake rolls.si nu stau mai mult de o ora degeaba in acest timp...mereu alerg de colo-colo datorita meseriei mele.

Eu as propune sa incercam sa fim putin mai sincere intai de toate cu noi si apoi cu ceilalti.
Am citit ce ati scris pe forum dar nu pot sa cred chiar tot. sange pe nas, amorteala mainii stangi..., dureri de inima...sa fim seriosi... pe prospect scrie la sectiunea contraindicatii ca daca ai boli cardio-vascuilare, diabet, boli de rinichi.nu ai voie sa iei capsula. deci...daca nu va cunoasteti propriul organism e vina voastra...de ce riscati?Cred ca nu ar trebui sa va plangeti atat din cauza simptomelor, asta daca sunt reale, mai bine incercati sa va cunoasteti pe voi.

Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu mi se pare corect ca postati pe forum atatea prostii...majoritatea comentariilor par a fi copiate cu copy-paste.

o seara placuta...
0
14-12-2008, ora 05:04
kisssy
Nu este medic/terapeut
kisssy
bune gagici,

Intr-un fel laviniqk_24 are dreptate, unele dau imresia ca au dat copy-paste pentru simptomele si parerile lor, nu acuz pe nimeni Doamne-iarta-ma, dar uneori pare ciudat, si eu cand am citit cu sange pe nas si etc, m-am ingrozit, nu zic ca nu a fost asa, dar, totusi e bine sa stiti daca aveti vreo prb din cele specificate in prospectul Capsulei De Slabit, pt k nu e bn in nici un caz sa va riscati sanatatea in halul asta, eu am terminat de ceva vreme capsulele si deocamdata am stagnat la 52 de kg din 59.Slabisem pana la 51.700 dar am mai pus un pic vreo cateva sute de grame, da cred k e ok avanad in vedere k am terminat cam acum aprox 1 luna.Imi facusem analizele cam cu 2 luni inaintea tratamentului(dat fiind ca mama mea e medic, le fac rpd fara prog si la fel de repede aflu si rasp, a doua zi max a 3-A)si nu aveam nimic din ce spunea la contraindicatiile prospectului, intr-adevar uneori cand le luam imi provocau stari de anxietate, dar nu stiu sigur daca se datoreaza capsulei, mai degraba conteaza dispozitia ta in ziua respectiva, poate si cum evolueaza acea zi(poate n-ai chef, sau te certi cu cineva)nu putem da vina pe ele, au efect asupra noastra, nu zic nu, dar conteaza mult persoana, difera de la om la om s.a.m.d.Sincer eu daca ma ingras sau incep sa ma ingras voi lua din nou Capsula, dar imi voi face analize inainte k totusi nu se stie niciodata la ce riscuri ne expunem, macar barem sa ne inlaturam unele indoieli sa griji.so.finally.recomand la toate analize inante de tratament barem stiti o chestie(va expuneti mai mult sau mai putin).Va kisss
0
19-12-2008, ora 13:36
amfetamina
Nu este medic/terapeut
amfetamina
Amfepramona = amfetamina ia vreo 5 pastile din alea (regenon) si o sa vezi cum o sa te simti... Efectele imediate sunt accelerarea batailor inimii si a respiratiei. Consumatorul devine imediat mai vivace, mai comunicativ. In foarte scurt timp sunt afectate memoria si atentia, iar un consum pe termen indelungat duce la probleme ale inimii si la diferite boli mintale. Cum arată un tânăr sub influenţa lor: energic, euforic, cu pupilele dilatate, vorbăreţ, atent, sigur de sine, superior.
0
19-12-2008, ora 13:55
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Despre ce pastile spui cioara? Si eu am luat LINDAXA si REDUCTIL, am slabit dar dupa ce m-am lasat de ele m-am ingrasat dublu plus de asta acum am probleme cu inima regret ca le-am luat.Numai bine!!
0
07-01-2009, ora 18:44
amfetamina
Nu este medic/terapeut
amfetamina
Sau incercati bixtonim! Da-ti mai multe pufuri in ambele nari si vedeti :->
0
16-02-2009, ora 14:41
alicebrinaru
Nu este medic/terapeut
alicebrinaru
buna, nu stiu de ce va scriu poate pentru a ma convinge pe mine ca-i mai bine sa raman, , grasa si frumoasa" decat sa incerc sa slabesc.
Va spun sincer am incercat tot felul de tampenii din reviste, farmacii sau televizor pentru a slabi, am tinut cura aceea cu varza fiarta -am slabit 7kg in 10 zile -evident ca le-am pus la loc.
Am 35 de ani 80 kg si 1, 72 inaltime.
in ultimii 4 ani am pus treptat 20 de kg, mai mult de 7 kg nu am reusit sa dau jos cu niciun regim sau pastile, ceaiuri.
Azi am cumparat capsula asta miraculoasa de slabit, va tin la curent cu evolutia -sunt sanatoasa dar fumez si beau cam multa cafea -Credeti ca dauneaza?(cei care au luat aceste pastile fumau sau beau cafea?)
0
18-02-2009, ora 12:37
alicebrinaru
Nu este medic/terapeut
alicebrinaru
buna, am si eu o intrebare pentru cele care au luat capsula de slabit : merg la toaleta din 15 in 15 minute :))) asa o sa ma tina toata luna cat iau pastilele astea? am 1, 72 inaltime si 80 de kg, conform IMC ar trebui sa slabesc cel putin 18 kg.
0
19-02-2009, ora 21:24
doumy
Nu este medic/terapeut
doumy
Buna seara! Sunt Razvan, am 21 de ani si 100 de kg si 1, 82 inaltime. De 3 zile m-am hotarat sa iau "capsula de slabit", si nu mai imi e foame deloc, in schimb mi-e sete destul de des...in prima noapte nu am reusit sa adorm pana pe la 5 dimineata, dar asta deoarece am consumat 0, 5 l vin rosu inainte de culcare, lucru care a 2a zii l-am aflat a fi de nerecomandat in timpul administrarii pastilei. A doua noapte am reusit sa adorm cat de cat repede, nu au fost probleme...as dori sa va cer parerea referitoare la capsula asta "magica"...ce riscuri sunt? Ce imi recomandati? Va multumesc anticipat pentru raspuns!
0
28-02-2009, ora 08:31
anick
Nu este medic/terapeut
anick
Pt Alice zi Razvan.
Am luat pastila de slabit vreo 2luni cu ceva pauza si pot sa zic ca am slabit. Prima oara cam 5 kg (de la 65 la 60) in 4 sapt fara regim dar cam si fara mancare pentru ca nu mi-era foame. Imediat cum renuntam la pastile incepeam sa pun la loc asa ca am luat si a doua tura de pastile dar nu am mai avut rezultatele spectaculoase si chiar aveam pofta de mancare si duclciuri. Acum m-am lasat cam de 2 luni si pot sa zic cu groaza ca m-am ingrasat la loc. E adevarat ca am facut si ceva excese de mancare. Acu m-as apuca din nou de ele dar combinate cu sport.
Vreau doar sa va zic sa aveti grija mare cu excitantele nervoase (cafea, vin rosu, ceai negru chiar si ciocolata). Pastile da in multe cazuri o stare de agitatie si energie si daca mai veti si cafea s-ar putea sa aveti probleme grave. Ciudat ca nu creste tensiunea. Luam pastilele si am fost la medic la un control de rutina. Eram super agitata ca dupa o cafea prea tare dar culmea tensiunea era normala.
Inca un efect negativ pe care l-am observat la mine cel putin: o stare de irascibilitate, stare anxioasa. Am tot stat si analizat situatia si am cam acelasi nivel de stres ca si atunci dar acum sunt mult mai calma si optimista. Pana la urma te intrebi: grasa si fericita sau slaba si nervoasa?
Bafta multa la amandoi si va invit sa mai postati pe forum.
0
04-03-2009, ora 12:48
nadinoasa
Nu este medic/terapeut
nadinoasa
la mine e a 3 a zi de cand o iau si mi-e foame in continuare:((si nu inteleg de ce. nu mi-a fost rau deloc pana acum. azi cand am luat-o am mancat inainte dar degeaba au trecut 4 ore de cand am luat-o si deja imi ghiortzaie stomacul. ce sa fac? a mai patzit cineva asa?
0
09-03-2009, ora 19:59
eeelena
Nu este medic/terapeut
eeelena
buna.le iau de mult timp, am mai slabit dar simt nevoia de ceva dulce (ciocolata).poate ca din cauza aceasta nu slabesc mai mult astept raspuns multumesc
0
15-03-2009, ora 05:23
ailovaiscrim
Nu este medic/terapeut
ailovaiscrim
fetelor am vazut ca au mai intrebat si alte fete si nici un raspuns..insist..si intreb si eu, sunt din bucuresti.DE UNDE POT PROCURA ACEASTA CAPSUAL DE SLABIT??????????????SI CM ARATA CA SA MA IOREINTEZ LA MABALAJ SI SA NU CUMPAR ALTA PROSTIE..SI CAT COSTA..!!!A ROG MULTT.. eu sut in bucuresti dupa cum am zis si am cuautat pe la toare farmaciile si plafar si nu am gasit -*
las-ti mis mie un offline va rog mult de tot...



(*modificat de administrator)
0
15-03-2009, ora 05:25
ailovaiscrim
Nu este medic/terapeut
ailovaiscrim
scz..pt pstu de mai devreme graba strica treaba e noapte si tau cu laptopul in brate pe intuneric de aia am scris asa aiuristic..oricum sunt sigura ca ati inteles voi ::P ms.astept raspuns
0
16-03-2009, ora 13:06
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
buna ailovaiscrim ...pentru capsulele de slabit pret 79lei cutia + 8lei curierul -*




(*modificat de administrator)
0
17-03-2009, ora 16:04
anaemona
Nu este medic/terapeut
anaemona
ailovaiscrim eu am comandat superslim -* iar 2 zile mai tarziu a venit postasul la usa mea si mi le-a predat, am platit 70 ron (55 cutia si 15 ron taxa postala). Pentru bautorii inraiti de cafea, sunt si eu dependenta de cafea, ajunsesem sa beau cafeaua ca pe apa, dar de cand iau superslim beau o cana dimineata (200 ml :) ) dar in restul zilei numai simt nevoia de cafea ceea ce e minunat. In afara de gura uscata, care se rezolva cu sfanta apa, nu am nicio problema, ba chiar am beneficii: nu ma mai chinui noaptea sa adorm, iar dimineata ma trezesc la ora 7 plina de energie (inainte dormeam pana la 11-12 si bineinteles ca dura 2 ore sa ma dezmeticesc).


(*modificat de administrator)
0
17-03-2009, ora 16:21
anaemona
Nu este medic/terapeut
anaemona
Am uitat sa mentionez ca am 28 de ani, imi castig existenta prin munca de birou si de cand ma stiu am avut probleme cu greutatea. Oscilatii de cate 10-15 kg de la un an la altul. Ba in plus, ba in minus. Am tinut o gramada de diete, m-am ambitionat sa slabesc impunandu-mi un regim alimentar sanatos, am fost si la sala, si am reusit, dar din cauza lipsei de calciu datorata cresterii bruste in inaltime, ma dor articulatiile crunt de la efort fizic, si dupa ce am renuntat la sport m-am ingrasat iar. Am o gastrita destul de urata, care nu m-a mai necajit de cand imi incep dimineata cu o cana mare cu lapte. Va voi tine la curent cu starile mele, care deocamdata sunt bune. Mult succes tuturor!
0
17-03-2009, ora 16:48
adinadum
Nu este medic/terapeut
adinadum
Bun gasit tuturor!
Sunt si eu utilizatoare a acestei capsule si as vrea sa va spun cateva lucruri:
-toate procesele din corpul nostru se petrec cu ajutorul calciului.Daca nu ne alimentam, nu avem sursa de Ca. Asa ca, este obligatoriu sa luam in paralel Ca, 1500mg/zi, neaparat cu vit D3 400mg/zi, fara de care Ca se absoarbe in proportie mica. Este normal ca in lipsa aportului de Ca sa avem spasme, transpiratii, ameteli, dureri de cap, slabiciune. Acest lucru este valabil pt toti dar mai ales pt pre/post menopauza.
-Cafeaua, ca si tutunul, sunt mari consumatori de Ca. De aceea nu se asociaza cu capsula de slabit.
-slabim accelerat in primele zile datorita eliminarii apei.( De aici si senzatia de sete.) Apoi, slabim mai lent dar real, din consumul rezervelor adipoase, din care corpul isi procura energie.
-Pt ca si aportul de proteine se reduce, asociati spirulina. Este f. bogata in nutrienti esentiali.
-diareea si urinatul des sunt consecinte ale aportului crescut de apa dar si a alimentelor lichide pe care le preferam cand luam pastila. Este indicat sa mancam si alimente solide.
-Este clar ca aceasta pastila inhiba foamea si pofta. Dar daca nu ne alimentam corect dpdv nutritiv, de indata ce oprim administrarea, organismul se va comporta ca un "hamesit", retinand tot ce i-am refuzat pana atunci.
Cred ca aceasta pastila este eficienta daca o luam cu cap. Si chiar daca slabim mai lent, pt ca ne si alimentam, nu vom avea nici atatea r. adverse, nici dezamagiri dupa ce ne oprim.

Cele bune sa se-adune!
0
23-03-2009, ora 18:01
karynya
Nu este medic/terapeut
karynya
bine am venit si eu printre voi, sant la a patra capsula, sant cam sceptica, parca vad ca eu no sa slabesc cine stie ce...eu in afara de diaree nu am alte simptomeme care sa ma deranjeze.Gura uscata o am putin dar fata de vremea cand luam Reductil, asta e...parfum..Eu tot timpul adormeam spre ziua, acum dimpotriva parca adorm mai usor, energie am, sant calma...eu o iau dimineata la ora 9 dupa ce maninc un sandvis, si sa stiti ca beau si o ceasca de cafea ptr ca in prima zi nu am baut si ma durut putin capul. mai iau calciu si vit d efervescent un pliculet pe zi, si maninc portocale 2 3 pe zi iar pe la 4 -5 maninc peste sau salata, recunosc ca nu mai imi este asa de foame dar am hotarat sa nu ma infomotez sa pic pe strada.Am citit cu mare atentie tot ce sa scris despre aceasta capsula, argumente pro si contra si va spun sincer ca eu am luat Reductil care are mult mai multecontraindicatii decat aceasta capsula, si cand citesc cate persoane au reusit sa slabeasca cu ea ma bucur de parca as fi slabit chiar eu.Abia astept sa ma cantaresc dupa o saptamina, dar nu simt nimic inca(la talie, sau la imbracaminte). Daca vrea cineva sa stie eu le am comandat pe net la o fata roxana din brasov, am tel ei daca va intereseaza, am comandat 2 cutii pe care am dat 158, le am primit prin posta in vreo 2 3 zile.
0
24-03-2009, ora 02:57
ailovaiscrim
Nu este medic/terapeut
ailovaiscrim
pai lasa-ne idu tau de mess.sa iti dam ad sa ne dai nr:)
0
24-03-2009, ora 12:07
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
pentru...ailovaiscrim.. de ce nu comanzi de pe sit ? pretul pt SS e 65lei cutia+8lei taxa de curier la 3 cutii pretul e de 60lei/cutie, pentru iasi nu se percep taxe de curierat...gasesti acolo si nr de telefon...-*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns
85 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.