Cateva intrebari despre pisica noastra

27-01-2015
andra_ppp
Nu este medic/terapeut
andra_ppp
Am o pisica, femela, 4 ani. Luata de pe strada de la 6 luni. Nesterilizata, nu a facut pui niciodata. As dori sa stiu daca este prea grasa... Ea este si o pisica foarte mare, gen motan, capulmare, corp mare. Lungimea de la bot pana la inceputul cozii este 50 cm, inaltimea de jos pana deasupra capului 40 cm. Are 5.6 kg. Ii cam curge burta, si de o parte si de alta a capului.. Cand doarme in anumite pozitii sforaie, am senzatia ca nu respira bine. E obsedata dupa mancare, am incercat sa ii dau cu portia, dar cum se golea castronul innebunea. E o pisica extrem de blanda, dar daca nu are mancare devine violenta, ne cahaie, sare la picioarele noastre, nici nu ne lasa sa o atingem. Am intrebat veterinarul, a zis ca e grasa, si ca greutatea normala la marimea ei e 5-6 kg.. Cand i-am zis ca are atata, a zis ca i se pare mai grasa, dar are sigur 5.6 kg. Alta problema, cand ii este foame, linge orice punga gaseste. Uneori si draperii... Daca nu o vad, dupa vomita, probabil de la culorile de pe pungi, pe care le ingereaza. E prima data cand patesc asa cu o pisica, si am avut multe. Aveti idee de ce linge pungi? Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.