Ce sanse sunt sa am o sarcina normala?

14-06-2012
oana2718
Nu este medic/terapeut
oana2718
Am 27 ani si un diagnostic de uter fibromatos.Medicul endocrinolog si ginecolog se ocupa de mine, dar am deja un an si nu am scapat de micii fibromi ce impanzesc uterul.Am reusit ttotusi sa slabesc datorita dietei.Dupa ce ma voi insanatosi, voi mai avea o sarcina normala?cat mai dureaza insanatosirea ca medicii nu stiu.Ma voi face bine vreodata ca ma tot indoapa cu pastile, dar nu se vad rezultatele?mi-e tare frica ca voi avea un copil anormal, primul are 5 ani si e foarte sanatos.Am un singur copil, adica o singura sarcina.Multumesc.
5 comentarii
0
14-06-2012, ora 13:56
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna Oana! Trebuie sa fii optimista in privinta bolii, iar in legatura cu o viitoare sarcina, nici sa nu-ti treaca prin cap sa gandesti rau(raul atrage rau, iar binele, gandurile bune atrag binele). Sa te rogi si Dumnezeu are grija sa fie bine. Multa sanatate iti doresc si sa ne dai vesti bune!
0
14-06-2012, ora 14:21
oana2718
Nu este medic/terapeut
oana2718
Multumesc pentru incurajari, dar credeam ca e mai bine sa fii pregatit pentru orice, sunt o pesimista deoarece am mereu parte de surprize placute.Nu e mai bine sa previi decat sa combati?Vad ca toti cei care gandesc optimist ridica prea sus stacheta si ajung depresivi.Tare mult imi doresc sa invat cat mai multe de la voi, sa stiu tot ce stiti, de aceea voi tine cont de orice sfat.
0
24-10-2012, ora 10:18
oana2718
Nu este medic/terapeut
oana2718
Buna!Voiam sa vin cu noutati...Mi-au disparut fibromii in urma unei diete personalizate data de endocrinolog si anticonceptionale pe baza de progesteron.Acum fac analize pentru un viitor bebe, iar medicul ne-a spus ca totul e spre bine.Suntem extrem de fericiti ca Cel de Sus e alaturi de noi.Va doresc tuturor multa sanatate si credinta in Dumnezeu!
0
24-10-2012, ora 23:57
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Ma bucur mult pentru tine si ca ne-ai dat vesti bune! Sa dea Domnul sa fie totul bine in continuare! Multa sanatate si succes in ceea ce ti-ai propus!
0
26-10-2012, ora 11:16
oana2718
Nu este medic/terapeut
oana2718
Va multumesc la fel!Apreciez mult toate sfaturile primite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: