ceaiul verde este bun pentru slabit?

29-01-2011
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
am inceput un fel de regim, adica am renuntat definitiv la paine dulciuri fast food si sucuri, in rest mananc mancare normala preparata acasa, iar dupa ora 19:00 nu mai mananc nimic, si fac si sport in casa, si vroiam sa va intreb daca beau si ceai verde este bun pentru slabit?? as dori sa slabesc intr-o luna 9 kg
5 comentarii
0
31-01-2011, ora 11:58
me_67
Nu este medic/terapeut
me_67
buna
as dori sa stiu daca regimul tau da roade
si eu am inceput sa renunt la paine, la dulciuri e mai greu si incerc sa nu mai mananc seara
sigur ca o sa dea roade
bafta
0
31-01-2011, ora 12:43
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
la mine este a 6 zi deja, dar a 2 zi de ceai verde, nu simt nici o diferenta, aveam 64 kg inainte sa incep regimul, l-am respectat cu sfintenie, si ma chinui enorm, ca tot timpul mi-e pofta de una alta si ma abtin cu greu, ma chinuie faptul ca incerc degeaba?
0
09-03-2011, ora 12:34
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
buna Livia 9 kg intr-o luna este imposibil trebuie sa inveti sa ai rabdare.eu tin o cura de slabire facuta de mn si am slabit 5 kg.insa am baut si eu ceai verde care se spunea ca este un bun laxativ dar la mn nu a functionat...am cautat si am gasit ceai antiadipos cu ginseng este cutie rosie si scrie yong kang pe ea este foarte buna la mn a dat rezultate.atentie sunt mai multe firme de fac ceaiul acesta si nu este bun trebuie neaparat sa scrie yong kang pe cutie.si nu este nici scum 12 lei si iti ajunge o luna...bafta sper sa functioneze si la voi
0
21-03-2011, ora 07:58
utilizator_97952
Nu este medic/terapeut
utilizator_97952
Ceaiul verde nu este sanatos pentru organism, mai bine ramai la regim si asteapta rezultatele acestuia.
0
21-03-2011, ora 11:45
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
elle-c poate ca ai dreptate dar poate ca nu eu nu il iau numai pt slabit eu il iau ca laxativ ca daca nu il beau nu pot sa ies la toaleta am o digestie foarte proasta si eu nu il beau zilnic acum il beau la 2 zile atunci cand consider ca trebuie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.