chist epididimar

12-03-2008
scoty
Nu este medic/terapeut
scoty
Am fost diagnosticat cu chist epididimar stg. in diametru de cca 3 cm; rezultatul ecografiei testiculare este:
- testicul stg. de aspect normal ecografic;
- aspect de hidrocel stg. cu cantitate mica de lichid;
- paratesticular stg. formatiune transonica, de 3 cm, fara alte modificari ecografice;
- testicul dr. normal ecografic.
Credeti ca exista si alte solutii de ex. tratament medicamentos care sa duca la absorbtia chistului in afara de operatie?
2 comentarii
0
12-02-2009, ora 20:46
pikiu
Nu este medic/terapeut
pikiu
salut pe la 14 ani am avut o umflatura langa testiculul stang am fost la medic si mia zis ca am un chist m-am operat si totu a fost okei akum am 17 ani si mia crescut la loc umflatura langa testiculul stang e o umflatura ca o bucata de carne dupa care trebuie sa merg iar la doctor se vedem daca e ttot chist crec la ora actula il am si eu de cca 3 cm da vad ca nu imi afecteaza viatza sexuala da cam am mici dureri cate data asa ca mai bn decat sa iei medicamente mai bn te operezii.Eu luna asta sau luna viitoare sigur ma operez asa ca ureazami bafta.(Asa ca bafta frate si tu la operatie)
0
05-04-2009, ora 20:13
marian_iacob2005
Nu este medic/terapeut
marian_iacob2005
spune-mi si mie te rog cum a fost operatia:

- ce fel de anestezie ti-au facut : locala, rahie, generala?;
- cat a durat operatia;
- daca a fost dureros, greu de suportat in timpul si dupa aceasta;
- si toate alte detaliile pe care le mai poti da despre operatie.

Multumesc.

Mi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: