Cicatrici provocate de arsuri

08-05-2007
nik23
Nu este medic/terapeut
nik23
La varsta de 4 ani m-am ars cu apa fierbinte pe bratul stang.Nu au aparut probleme de sensibilitate a pielii sau de mobilitate a bratului insa am ramas cu o cicatrice pe aprox 50% din suprafata bratului.As dori sa aflu care sunt metodele de tratare a acestor cicatrici.Va multumesc anticipat.
6 comentarii
0
20-05-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
In cazul fericit in care leziunea nu este profunda, se poate indaparta superficial, de obicei cu ajutorul Laser-ului, urmand ca mai apoi sa se vindece singura. 50% din brat este insa o suprafata importanta. Trebuie sa cereti un consult unei clinici de specialitate.
0
22-06-2008, ora 00:00
nik23
Nu este medic/terapeut
nik23
Leziunea nu este profunda.Daca puteti sa-mi dati cateva nume de clinici renumite in tratarea acestor leziuni as fi recunoscator.
0
23-06-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Puteti incerca la Spitalul de Chirurgie Plastica si Arsuri Bucuresti, Dr. Sorin Parasca sau centru privat Nordestetica, Dr. Dan Calota, Bucuresti. Coordonatele celor doua locatii, le gasiti pe net.
Multa sanatate!
0
28-05-2011, ora 23:10
MiCuLuTsA
Nu este medic/terapeut
MiCuLuTsA
tot asa am si eu o problema...la varsta de 2 ani m-am ars cu ulei foarte fierbinte pe ambi genunchi si putin pe tibie...nu ma deranjeaza de loc dar am ramas cu o cicatrice foarte foarte urata, din pacate pentru mine vara este un cosmar..as vrea sa nu o mai vad.daca sunt la scoala am vreun avantaj dar tin sa anunt ca am deja varsta de 18 ani.as dori un raspuns cat mai rapid va multumesc mult
0
08-05-2012, ora 18:02
dany1212
Nu este medic/terapeut
dany1212
Buna Ziua! la varsta de 9 ani am avut un accident cu foc de gradul 3! in prezent am 16 ani si as dori sa stiu daca este vreo crema sau vreun tratament care mai poate vindeca semnele ramase! mai am semne pe ambele maini pe piciorul stang si putin pe fata! Multumesc!
0
23-05-2012, ora 11:26
Ioana dcs
Nu este medic/terapeut
Ioana dcs
Buna ziua, numele meu este Ioana si am 22 de ani.In urma cu 10 ani am fost arsa pe piept cu seu de oaie deci la varsta de numai de 2 ani.Arsura mi-a afectat o parte a sanului stang din cauza aceasta ma deranjeaza cand port sutien si se mai si vede.As vrea sa stiu daca exista vreo solutie pentru ca arsura este intinsa si imi acopera si sfarcul si cauza aceasta se vad diferente mari intre ei fiind nevoita sa port sutien tot timpul...va rog sa-mi dati un rasp cat mai curand, va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: