cine ma poate ajuta, prietena mea este lesbiana

10-10-2008
dj_7even
Nu este medic/terapeut
dj_7even
Am o prietena de 18 ani, care acum citeva luni si-a dat seama ca ii plac fetele.ea nu e de acord cu aceasta idee, motiv din care mi-a cerut un sfat, dar din pacate nu stiu ce sa-i spun daca ma poate ajuta cineva sa-mi dea un raspuns la aceasta intrebare !!!e foarte disperata!
merci
4 comentarii
0
10-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mmm...greu..Poate fii o orientare temporara sau definitiva.Nu e o darma.In ziua de azi nu mai e o rusine sa-ti arati preferintele sexuale.Sau, eu, cel putin, nu am prejudecati de-astea.Daca e permanent, o sa se obisnuiasca cu ideea.Ea e singura care edcide ce-i de facut...
0
10-10-2008, ora 00:00
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate sa mearga la un psiholog in incercarea de a rezolva problema.Dar in aceeasi masura se poate sa nu mai aiba rezolvare.Incercarea moarte n-are
0
10-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
De ce e disperata? Ca -i plac fetele? Chiar asa de puternica este atractia fata de fete incat isi da seama ca ar vrea o relatie cu o fata sau este doar ceva trecator? Aici e intrebarea !
Nush cine de pe aici ar putea sa-i de-a un sfat unei persoane referitor la preferintele sale sexuale, asta ar fi culmea.
Are doua variante, dupa mine, poate gresesc dar asa gandesc avand in vedere situatia ei :
1. Ii este frica de gura lumii si atunci va alege barbatii, care o vor face nefericita ;
2. Infrunta lumea, isi alege ce-i place si va fo fericita.
Impotriva destinului nu te poti pune.
Sper sa i-a o hotarare buna pt ea si sa aiba grija sa nu-i raneasca pe cei dragi pt k la noi nu prea sunt acceptate asemenea orientari sexuale.
Mult noroc
Aliss
0
10-10-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sa nu intelegeti gresit, eu nu condamn pe nimeni, departe de mine gandul fiecare traieste cum vrea insa vreau sa spun k inainte de a lua o decizie trebuie sa fie sigura de ceea ce simte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Lesbianismul