ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

cine ma poate ajuta, prietena mea este lesbiana

10-10-2008
dj_7even
Nu este medic/terapeut
dj_7even
Am o prietena de 18 ani, care acum citeva luni si-a dat seama ca ii plac fetele.ea nu e de acord cu aceasta idee, motiv din care mi-a cerut un sfat, dar din pacate nu stiu ce sa-i spun daca ma poate ajuta cineva sa-mi dea un raspuns la aceasta intrebare !!!e foarte disperata!
merci
4 comentarii
0
10-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mmm...greu..Poate fii o orientare temporara sau definitiva.Nu e o darma.In ziua de azi nu mai e o rusine sa-ti arati preferintele sexuale.Sau, eu, cel putin, nu am prejudecati de-astea.Daca e permanent, o sa se obisnuiasca cu ideea.Ea e singura care edcide ce-i de facut...
0
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate sa mearga la un psiholog in incercarea de a rezolva problema.Dar in aceeasi masura se poate sa nu mai aiba rezolvare.Incercarea moarte n-are
0
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
De ce e disperata? Ca -i plac fetele? Chiar asa de puternica este atractia fata de fete incat isi da seama ca ar vrea o relatie cu o fata sau este doar ceva trecator? Aici e intrebarea !
Nush cine de pe aici ar putea sa-i de-a un sfat unei persoane referitor la preferintele sale sexuale, asta ar fi culmea.
Are doua variante, dupa mine, poate gresesc dar asa gandesc avand in vedere situatia ei :
1. Ii este frica de gura lumii si atunci va alege barbatii, care o vor face nefericita ;
2. Infrunta lumea, isi alege ce-i place si va fo fericita.
Impotriva destinului nu te poti pune.
Sper sa i-a o hotarare buna pt ea si sa aiba grija sa nu-i raneasca pe cei dragi pt k la noi nu prea sunt acceptate asemenea orientari sexuale.
Mult noroc
Aliss
0
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sa nu intelegeti gresit, eu nu condamn pe nimeni, departe de mine gandul fiecare traieste cum vrea insa vreau sa spun k inainte de a lua o decizie trebuie sa fie sigura de ceea ce simte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Lesbianismul

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.