Constipatie bebelus o luna jum

08-04-2021
Anamariabadescu
Nu este medic/terapeut
Anamariabadescu
Buna ziua. Bebelina mea in varsta de 1 luna jum se constipa. Are scaun o data pe zi, tare. Se screme mult pana incepe sa planga. Mentionez ca este alaptata mixt, dar mai mult cu lapte praf NAN HA EXPERT PRO de la NESTLE. As dori sa il schimb deoarece tind sa cred de la el este problema. Fetita nu are colici, nu are temperatura, este sănătoasă. Imi puteti sugera un alt lapte praf de la NAN?
3 comentarii
1
08-04-2021, ora 16:41
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Alimentarea mixta creaza si aceste aspecte, indiferent de laptele praf, dar faptul ca are scaun zilnic este in regula. Se va regla digestia pe masura formarii florei intestinale.
0
08-04-2021, ora 19:08
Anamariabadescu
Nu este medic/terapeut
Anamariabadescu
Va multumesc enorm pt timpul si raspunsul acordat!
0
27-04-2021, ora 15:48
Anamariabadescu
Nu este medic/terapeut
Anamariabadescu
Buna ziua. Astazi am avut vaccinul de 2 luni in ambele picioruse. La piciorul stg este un pic umflata zona intepaturii, la dreptul nu are nimic. Temperatura nu a facut, dar la recomandarea medicului de familie i-am administrat 2 mll de panadol baby pt durere si comprese reci pe picioruse pe zona intepaturii. Intrebarea mea este urmatoarea: cat timp o va durea locul intepaturii?
Va multimesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația bebelușului
  •