Constipatie si agitator bebe 2 luni

10-08-2022
RyanaN
Nu este medic/terapeut
RyanaN
Buna ziua! Am o fetita de 2 luni fara 4 zile, am nascut la 37 de saptamani cu 2090, 44cm. Acum are 3400g si 52cm.in maternitate I s-a dat lapte de la mn muls si completare prenan. Acasa mi s-a recomandata tot prenan cea ce am si facut. De cand am adus o acasa nu iese afara decat ajutata cu micro clisma. Laptele praf nu il bea cu pofta si il bea doar cand ii este foame. Inca o alaptezi dar nu se satura de a cea ii dau si completare. Este foarte agitata si se screme foarte Rau pana se inroseste la fata. Credeti ca ar trebui sa ii schimb laptele? Ce fel de lapte sa ii dau sa nu Mai fie asa agitata si sa iasa Afara?mentionez ca nu doarme Mai mul de 20 min ca se trezeste de dureri
1 comentarii
0
11-08-2022, ora 17:15
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Incercati sa ii schimbati laptele praf prezent gradual cu Topfer Bio 1. Inlocuiti cate 20-30 ml Topfer din totalul laptelui praf actual, din 2 in 2 mese avand grija sa cresteti cantitatea de lapte nou cu cate 20-30 ml pana la inlocuirea vechilui lapte praf. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: